alettaisiin jossain päin maailmaa piirittää niin seuraisi aivan hirveä mölinä, mutta nyt keskenkasvuinen nuoriso, jolla ei edes omaa kokemusta koko toisesta maailmansodasta, saa piirittää itsenäisen valtion suurlähetystöä ja ihan rauhassa?
Ei ymmärrä?
Nyt on Putin varmaan kadonnut jonnekin kuumatkalle, vai mitä on tapahtumassa?
Ei ymmärrä?
Nyt on Putin varmaan kadonnut jonnekin kuumatkalle, vai mitä on tapahtumassa?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Missäs se meidän Halonen luuraa? Ei siis inahdustakaan. Se on silloin hiljaa kun pitäis puhua ja puhuu ja oikoo miesten krakoja silloin kun ei pitäis.
Sehän on pelkkä vitsi!
Presidentillä ei Suomessa ole merkitystä. Viran voisi lakkauttaa!
presidentti tai kuningas/kuningatar on ärähtänyt Venäjälle ko asiasta,,HOBLAA
HOBLAA vaan, Eihän sitä nyt ärähtää tarvitse, onhan niitä sivistyneempiäkin tapoja. Voisihan se vaikka hiljaa kuiskaa jonkun korvaan, joka sitten kertoisi sen koko kansalle, tai jutun voisi pistää telkkariin viideksi sekunniksi näytille. Voi hyvät hyssykät kun on vaikeeta.
Mitäs menivät virolaiset koskemaan siihen patsaaseen.
Se on Neuvostoliiton aikana pystytetty, ja silloin kuuluivat virolaisetkin N-liittoon. Virolaiset ovat siis itse olleet sitä myös pystyttämässä.
Venäjän toimet ovat oikeutettuja.
"Mitäs menivät virolaiset koskemaan siihen patsaaseen."
Eikö vääryyksiä saakaan oikaista? Sehän oli aivan järjettömällä paikalla ja nykyinen paikka hautausmaalla sekä sille että sen alla oleville ruumiille sopii paremmin.
"Se on Neuvostoliiton aikana pystytetty, ja silloin kuuluivat virolaisetkin N-liittoon. Virolaiset ovat siis itse olleet sitä myös pystyttämässä."
Viroliaset oli väkivallalla _pakotettu_ osaksi Neuvostoliittoa. Kaikki, mitä sen pakkovallan alaisena on tapahtunut, on oikeutettua _vapaan_ _Viron_ korjata!
niin mitkä niistä Venäjän toimista on niitä oikeutettuja?
Kellään muilla kuin virolaisilla ei ole oikeutta määrätä Viron asioista, ei edes katuvaloista, kuin ainoastaan Virolaisilla.
Onko noin vaikeaa ymmärtää mitä itsenäisyys tarkoittaa?
Virolaiset kyllä vaan voi siirrellä ihan mitä niitä huvitta minne huvittaa.
Patsa siirrettiin sotilashautausmaalle, mikä vika niin arvokkaassa paikassa on?