164

Tietääkö kukaan onko alfa 164 sellaista tyyppi vikaa , että se sammuu itsestään kesken ajon ja lähtee taas hetken päästä käyntiin ja toimii hyvin. vika viittaisi ehkä sähkö puolelle.
2329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei ainakaan mun alfas ole tehny tota ja se on vm 88 2.0ts!en tiiä mikä on kun sammuilee sul!

Äänestä

Onko moottorilämmin,pakkasella vai aina yms?Varashälytintä?Kuinka pian käynnistyy uudelleen.Kuinka usein vika ilmenee?yms.Jos prosenttuaalinen mahdollisuusvika pitää tähän heittää niin minulta se on konetilan etureunan releet ja ennenkaikkea niiden pohjat.Itsellä oli ihan hepettuneet ja kun releitä hieman heilutteli niin auton sai sammumaan.Eli aloita niistä ja kertoile sitten lisää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alfa kirjoitti:

Tietääkö kukaan onko alfa 164 sellaista tyyppi vikaa , että se sammuu itsestään kesken ajon ja lähtee taas hetken päästä käyntiin ja toimii hyvin. vika viittaisi ehkä sähkö puolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu