alin hirsi laho

Höylähirsimökin takaseinän alin hirsi pohjasta laho . Pituutta 10 metriä . Paljon maksaa hirren vaihto ? Jos laho vain puoleen väliin asti , mitä sitten ?
31556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

2000 euroa ja osat päälle. Kokonaan.

Äänestä
  • tarjouksen. Heillä on uudenaikaisimmat koneet, jotka toimii tehokkaasti. Ilmoita mitat sinne, niin pian tulee sieltä mies hirren kanssa ja laittaa kiinni. Arvioitu hinta jotain 300-400 ekua.

    Äänestä

  • Reino_ kirjoitti:

    tarjouksen. Heillä on uudenaikaisimmat koneet, jotka toimii tehokkaasti. Ilmoita mitat sinne, niin pian tulee sieltä mies hirren kanssa ja laittaa kiinni. Arvioitu hinta jotain 300-400 ekua.

    eikä se haittaa jos vähän laho jos vesi ei enää pääse sinne

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon maksaa vaihtaa ? kirjoitti:

Höylähirsimökin takaseinän alin hirsi pohjasta laho . Pituutta 10 metriä . Paljon maksaa hirren vaihto ? Jos laho vain puoleen väliin asti , mitä sitten ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu