sähkötolppia

mistähän saisi lahdenseudulta uusia/käytettyjä sähkötolppia ??? ja hintaa??
kiitos
41937
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kerjää tolpanvaihtajilta, myydä niitä ei ehkä enää saa.

Äänestä
  • Ei tietääkseni todellakaan saa myydä, ei myöskään lahjoittaa. Tiedetään kyllä jätetyn käytettyjen tolppien kasoja tienposkeen ilman ympärivuorokautista vartiointia.

    Niiden katoaminen aamuyön hiljaisina tunteina on sekä sähkö/puhelinyhtiön että tolpantarvitsijan etu.

    Se, miksi niitä ei enää saa luovuttaa yksityiskäyttöön, johtuu siitä, että kyllästysaine on koko lailla ytyä myrkkyä ja saastuttaa ympäristöään hamaan ikuisuuteen - tai ainakin melkein.

    Äänestä

  • Siis sähköyhtiön miehet vaihtoivat tällä alueella ilmajohdot maanalaisiksi. Mun tontilla oli ns. A-tolppa, kysyin, mitä ne maksaisi; ukkeli vastas, että 150e, jos he kaatavat. Jos saa jäädä pystyyn, niin ei mitään.....joten pystyssä on vieläkin, siis ilman johtoja kuitenkin.....

    Äänestä

40 ekua tolppa. Sattumoisin kuullut asiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies/lahti kirjoitti:

mistähän saisi lahdenseudulta uusia/käytettyjä sähkötolppia ??? ja hintaa??
kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu