Onkohan ihan mormaalia, että vaikka testi näyttää plussaa on koko ajan sellainen olo kun menkat alkais???? Joka vessa reissulla joutuu jännittämään, että näkyykö punaista. Onko muilla vastaavaa vai pitääkö huolestua?
menkkakivut
alussa
2380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moi! mä tein kans testin mikä näytää plussaa ja mun koskee kans samal taval alamahaa nii et alkais menkat..on kyl koskennu jo monta viikkoa ja kipu tulee muutaman kerran päiväs ja joskus vihloo oikein tosissaa..eikä mitää ole tullu..täytyy varmaan tilata aika lääkärille vai pitääkö soittaa neuvolaa kun tekee ekan plussa testin? oon meinaan aika hukas just nyt...kiitos etukäteen vastauksista:)
No mä aattelin vastata tähän näin että sillon ku odotin esikoistani niin odottelin tosiaan kuukautisia ja joka päivä oli sellanen tunne et nyt vessaan nyt ne alkaa ja ei alkanu..
Sit ku kävin neuvolassa niin neuvolan täti sano että se kuuluu asiaan ku kysyin et onko normaalia et koko ajan on sellanen olo et menkat alkaa..ja siitä ei oo niin kauaa ku poitsu synty 05..
Ja nyt odotan kakkosta niin ainakin välillä oli alussa ja jopa vieläkin sellasia päiviä et tuntuis et menkat alkaa ja viikkoja nyt kuitenkin kasassa jo 30 3..
joten mun mielestä ei syytä huoleen..