Cathay Pacific

Maailmanmatkaajatar

Onko kukaan lentänyt kyseisen lehtoyhtiön koneilla Australiaan? Minkälainen palvelu ja varustus koneissa?

7

1719

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parhaita

      valittu käsittääkseni useasti maailman parhaaksi lentoyhtiöksi. Palvelu ensiluokkaista, myös turistiluokassa. Jo monta vuotta sitten turistiluokassakin oli jokaisella omat tv-ruudut, nykyäänhän on monella muullakin lentoyhtiöllä. Ruoka on jopa syötävää!

      • huonompiakin

        Viisi tähteä tosin vain bisnes ja first. Turistissa suurelta osin keskiluokkaa..


      • laalaa70

        Ruoka on todellakin syötävää, sulle tuodaan menu nenän eteen ja saat valita 3 eri vaihtoehdon väliltä ja jälkiruokavaihtoehtojakin on

        Paljon parempaa kyytiä esim. Finnairiin tai Qantasiin verrattuna


    • lentänyt

      Cathay Pacific'llä Hongkongista Brisbaneen. Koneissa on aasialaisen kohtelias palvelu ja varustelutaso ihan hyvä. Tosin nykyisin turistiluokat alkavat joka lentoyhtiöllä muistuttaa toisiaan. Business ja ykkönen ovat Cathay'lla omaa luokkaansa ja jos pääset Hongkongissa Cathayn ykkösluokan loungeen, niin parempaa et löydä.

    • minäkin..

      Oon lentänyt Amsterdam-Hong Kong ja Hong Kong - Melbourne 2004 ja 2005. Parempi sapuska ja varustelu kuin paluumatkalla Qantasilla ja British Airwaysilla. Hyvin ystävällinen aasialainen henkilökunta.

      • Cathaylla

        2007: Amsterdam-Hong Kong-Sydney ja paluu Brisbane-Hong Kong-Lontoo.

        Hyvä palvelu, jokaisella oma tv, ruoka ok, mutta ykkösvaihtoehto loppui usein kesken. Turistissa tietty vähän ahdasta noin pitkällä lennolla, mutta siitähän selviäisi rahalla.


      • ollut tyytyväinen
        Cathaylla kirjoitti:

        2007: Amsterdam-Hong Kong-Sydney ja paluu Brisbane-Hong Kong-Lontoo.

        Hyvä palvelu, jokaisella oma tv, ruoka ok, mutta ykkösvaihtoehto loppui usein kesken. Turistissa tietty vähän ahdasta noin pitkällä lennolla, mutta siitähän selviäisi rahalla.

        Palvelu, ruoka, kaikki ihan hyvää, turistinakin, mutta tosiaan ne istuimet ovat ehkä hiukan pienemmille ihmiselle tarkoitettu kuin Qantaksen ja Finnairin koneet. Kiinalaiset ovat tehokkaita, eivätkä ylenmäärin makeita.

        Singapore Airlines on kuitenkin suosikkini. En nyt niin valtavasti ole lentänyt, täytyy myöntää. Hinta yleensä ratkaisee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. Voi vttu. Tiedän jo nyt että laitan sulle tänään jotain tunnustusviestiä

      Koita kestää ❤️
      Ikävä
      37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe