Tarjolla Audi A6 -03 2.0 bensa sedani jossa tehoa 96kW.Manuaali ok varusteet ja ajettu pikkasen pääle 100tkm ja siistissä kunnossa.Hyvät ja huonot puolet?Kannattaako tuhlata moiseen?Kommentteja kiitos.
P.S miten ja kuinka monta kertaa A6 malli kasvojenkohotettiin tällä vuosituhatluvulla?
P.S miten ja kuinka monta kertaa A6 malli kasvojenkohotettiin tällä vuosituhatluvulla?
Vastaukset 2
Vanhimmat
vastaava avantti multitronic-laatikolla. Eipä ole ollut mitään pahaa sanottavaa,täysin on vastannut odotuksia. Varusteet ovat toimivat, vakio-hifissä mielestäni suht hyvä äänenlaatu. Hieno ja mukava auto. Omassa kulkineessa ylivoimaisesti paras asia on tuo multitronic-laatikko. Keskikulutus 9 l/100 km. Kaupungissa vie saman verran kuin n. 110 km/h keskinopeudella ajaen...Ei vielä ainakaan kaduta yhtään että en ottanut samalla rahalla uutta alemman hintaluokan vastaavaa kulkinetta. Ainakin allekirjoittanut on ollut huomaavinaan jotakin eroa uutena 10-15 k€ halvempiin vastaavaan kokoisiin autoihin.
kulkee vähemmällä varmasti, 10k km kokemuksella A6 Quattro Avantilla matka ajossa noin 7 lit/100 km(vakkarilla) ja kaupungissa polkien toista kymppiä sadalle km:lle. (jatkuva neliveto päällä, kulutus on kohtuullinen.)