Jänikset&Kärhöt

Aijon laittaa kärhöjä pihalle, mutta ympäristössä liikkuu jäniksiä. Antaako ne kärhöjen olla rauhassa? Kokemuksia?
3692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole meillä ainakaan jänöt syöneet kärhöjä,vaikka niitä on aivan metsänlaidassa, jänöjen kulkureitillä.

Äänestä
  • Ei meidänkään pihapiirin rusakoille ole kärhöt "kelvanneet", vaikka niiden vierestä ovat ruusuja napsineetkin.

    Äänestä

  • nimimerkki kirjoitti:

    Ei meidänkään pihapiirin rusakoille ole kärhöt "kelvanneet", vaikka niiden vierestä ovat ruusuja napsineetkin.

    Meillä myös paremmin kelvanneet omenapuun alimmat oksat, vaikka suojat oli.
    Kärhöt saivat olla rauhassa.
    Joskus on vesimyyrä hakenut parit kärhöt tulppaaneja metsastäessään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kamppela kirjoitti:

Aijon laittaa kärhöjä pihalle, mutta ympäristössä liikkuu jäniksiä. Antaako ne kärhöjen olla rauhassa? Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu