asuntoautolla etelään

Tarkoitus lähteä etelää kohti ensi talveksi,olla poissa muutama kuukausi vaan kun ei oikein tiedä mistähän löytäisi hyviä mestoja siis leirintä alueita semmoisia missä muitakin pohjoismaalaisia eniten kiinnostunut Etelä Espanjasta,Portugaliasta ,Kanarian saarista.Siis nettisivuja,lehtiä kirjoja mistä löytyy tietoa.!!!Kiiti jo etukäteen nimimerkillä Haaveista totta!!!
61955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kanssa joka on ollut muutama vuosi Espanjassa Fuengirolan leirintäalueella. Ja on taas menossa samaan paikkaan. On kuulema muitakin suomalaisia siellä.

Itse olen nähnyt paikan ihan jalkamiehenä vaan ja se on kylläkin aika "kuivan" näköinen.
En suosittele sitä paikkana mutta taas Fuengiroola on aivan nurkan takaa.

Jos viihtyy Espanjassa ja kaupunkielämä on ok niin miksei?

Äänestä

SFC ja sitä kautta pääsisit Rutusakin tapaamiseen ja saisit hyvää tietoa kokeneilta Espanjan ja etelän talvehtijoilta.

Äänestä

JOS puhut kieliä, voit mennä minne vaan.
On hyvä tietää, että Fuengirolassa on kuin olisi Suomessa: kaiken saa suomeksi. Kaikki tietää kaikkien asiat. Eri juttu on, haluaako sitten olla kuin Suomessa, vaan oikeasti nähdä jotain muutakin. Ainoana ja mukavana erona tietenkin, että ikinä ei ole kylmä. Talvella on kylläkin sadeaika, jolloin sataa järjettömän paljon ja kastuu litilätimäräksi, mutta kylmä ei ole sittenkään.

Olen kokenut Ranskan Rivieralla sadekauden elokuussa, ja Turkin Rivieralla lumisadetta maaliskuussa... Ja ehkä on hyvä tietää, että vuoristossa missä vain on AINA viileää.

Äänestä
  • kiitos vihjeistä,olen tuolta karavaanarit palstalta löytänyt aika lailla semmoista tarpeellista perustietoa,kielitaito ei varmaan ole huippua suomea,ruotsia ja jonkin verran englantia että varmaan parasta aloittaa sieltä etelä epsanjasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalle vaan kirjoitti:

Tarkoitus lähteä etelää kohti ensi talveksi,olla poissa muutama kuukausi vaan kun ei oikein tiedä mistähän löytäisi hyviä mestoja siis leirintä alueita semmoisia missä muitakin pohjoismaalaisia eniten kiinnostunut Etelä Espanjasta,Portugaliasta ,Kanarian saarista.Siis nettisivuja,lehtiä kirjoja mistä löytyy tietoa.!!!Kiiti jo etukäteen nimimerkillä Haaveista totta!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu