mahdollinen tieto ja myös Bahia Felizista. Kiitos
Las Pitas Bahia Feliz
kertokaapa kaikki
6761
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olimme kyseisessä paikassa pari vuotta sitten koko perheen voimin.
Ja kaikki tykkäsimme paikasta.
Pieni rauhallinen paikka.
Mukavat allas-alueet. 3 erilaista allasta.
Merenranta ei niin hohdokas, mutta siinä lapset lähinnä leikkivät hiekalla ja juoksivat aaltoja karkuun.
Hotellista emme niinkään tykäänneet.
Sattui olemaan meidän lomaviikkona hellepiikki eli oli päivisin n.40 astetta lämmintä.
Öisinkään ei lämpötila vilponen ollut.
Huoneessa ei ollut ilmastointia ja ainoastaan yksi lattiapuhallin oli saatavilla.
Meillä oli kaksio johon ihan hyvin kahden lapsen kanssa mahduimme.
Huoneisto oli kolkko ja sijaitsi kaukana uima-allas alueelta.
Torakoihin emme törmänneet vaikka moni niitä kertoi siellä kuhisevan.
sillä eihän huoneet ole kaksioita vaan nukkumatila on eristetty keittiöstä puusäleellä, ei siis omaa huonetta ovella.. ja tuo 40 C on vain sinun keksimään sillä koko historian aikana ei ole ollut Kanarilla varjossa 40 C, 35 C on erittäin harvinaista Kanarialla. Missä on ko hiekkaa, meressä ei voi lapset uida sillä ranta täynnä teräviä laavakiviä ja uiminen aivan m ahdotonta sillä rannassa ei ole aallonmurtajaa.Jos joku hullu laittaa lapsensa sinne uimaan niin syytteen saa takuulla ja hukkuminen on 100%.
Kyllä siellä allasalueen lämpömittari näytti 40 astetta.
Matkanjohtajakin sanoi olevan harvinainen hellepiikki ja kaikki "paikallisetkin" työntekijät kärsivät kuumuudesta.
Enkä todellakaan väittänyt varjossa olleen n.40 astetta lämmintä.
Miksi ihmeessä moisesta asiasta valehtelisin täällä????
Ja yövyimme las pitas hotellissa jossa olimme tosiaan kaksiossa!!
Erikseen oli makuuhuone ja sitten oli olkkarin
puollella yhdessä nurkassa keittotila.
Enköhän kuitenkin itse tiedä paremmin millaisissa tiloissa olen nukkunut kuin sinä nim. itse ollut.
Eri asia tietenkin jo olet ymmärtänyt että yövyimme jossain toisessa hotellissa.
Alue on mielestäni todella lapsiystävällinen.
Illallakin kun menimme ostarin aukiolle syömään voivat lapset syötyään leikkiä aukiolla ja vanhemmilla säilyy näköyhteys koko ajan.
Meillä lapset olivat vielä sen ikäsiä että siinä näkösällä saivat olla, mutta pidemmälle ei laskettu keskenään.
Yhdestä kaupasta sai jopa suomalaista kahvia, kova hintaista. Kyseisestä kaupasta sai myös kopparbergin siideriä!
Ihan vaan tiedoksi jos noita ulkomaanmatkalla ikävöi.
että kyllä siellä voi olla joskus jopa 40 vaikka se poikkeuksellista on. Meillä oli heinäkuussa aina 30 paitsi lähtöpäivänä kimposi 40:neen. Se oli jo liikaa.
Lapsiperheille hyvä paikka. Ei ollut hyvää uimarantaa eli ei mikään hiekkaranta paikka mutta hotellessa on kivat uima-altaat ja en tiedä minkä matkatoimiston matkassa meette mutta meidän matkatoimistolla oli sopivaa ohjelmaa joka ilta aikuisille ja lapsille. Menoa kaipaaville ei ole mitään keskiyön jälkeen tosin menopaikka Playa del Ingles on lähellä.
Tuosta hotellista ei kokemusta. Oli ihan kivan näköinen, muistan nähneeni hotellin kun kuljimme siitä aina ohi. Me olimme hotelli Monte Felizessä.
kun yksi matkatoimisto tekee vain ko paikkaan matkoja ja sen on Finnmatkat.