Albena, Arabella Beach

Olen menossa elokuussani mieheni ja 5 vuotiaan poikani kanssa Bulgarian Albenaan, hotellimme on Arabella Beach, täysihoidolla. Olisin tiedustellut, onko joku ollut ko. hotellissa? Ovatko uima-altaat hyvät? Onko hotellissa lapsille mitään aktiviteettia? Ja millainen hotelli noin muuten on?
Kiitokset tiedoista :)

3

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonttuliina

      Olimme viime vuonna Albenassa ja kävelimme ohi Arabella Beachin ja se vaikutti tosi upealta hotellilta, Tjäreborgin esitteen kuvat eivät olleet ollenkaan edukseen hotellille! Ainakin allas-alue vaikutti olevan tosi kiva jossa kivat leikkipaikat ja altaat ja hotelli kaikenkaikkiaan siistin ja upean näköinen aivan rantakävelykadun vieressä!

    • kävijä

      Oltiin kesäkuussa viikko Arabellassa täysihoidolla. Ravintola ja ruoat huipputasoa. Uima-altaalla aurinkotuolit varattuja heti aamusta. Piti käydä aamuseitsemältä varaamassa tuolit. Tai sitten sovit allasmiehen kanssa edellisenä päivänä ja maksat hänelle sovitun summan. Suomalaiset ovat vähemmistönä hotellissa.
      Siivous heikkoa. Meillä samat roskat vessan lattialla koko viikon. Retkille osallistuminen kannattaa päättää jo tervetulotilaisuudessa. Myöhemmin se on mahdotonta. Taksit luotettavia. Muista antaa tippiä. Kaikesta huolimatta mukava matka. Lapset viihtyvät.

    • syksy 2008

      Millainen oli.Ollaan varaamassa lomaa kyseiseen hotelliin elokuussa 2008.Olisin tosi kiitollinen
      tiedoista kannattaako?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe