Albena, Arabella Beach

Olen menossa elokuussani mieheni ja 5 vuotiaan poikani kanssa Bulgarian Albenaan, hotellimme on Arabella Beach, täysihoidolla. Olisin tiedustellut, onko joku ollut ko. hotellissa? Ovatko uima-altaat hyvät? Onko hotellissa lapsille mitään aktiviteettia? Ja millainen hotelli noin muuten on?
Kiitokset tiedoista :)

3

688

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonttuliina

      Olimme viime vuonna Albenassa ja kävelimme ohi Arabella Beachin ja se vaikutti tosi upealta hotellilta, Tjäreborgin esitteen kuvat eivät olleet ollenkaan edukseen hotellille! Ainakin allas-alue vaikutti olevan tosi kiva jossa kivat leikkipaikat ja altaat ja hotelli kaikenkaikkiaan siistin ja upean näköinen aivan rantakävelykadun vieressä!

    • kävijä

      Oltiin kesäkuussa viikko Arabellassa täysihoidolla. Ravintola ja ruoat huipputasoa. Uima-altaalla aurinkotuolit varattuja heti aamusta. Piti käydä aamuseitsemältä varaamassa tuolit. Tai sitten sovit allasmiehen kanssa edellisenä päivänä ja maksat hänelle sovitun summan. Suomalaiset ovat vähemmistönä hotellissa.
      Siivous heikkoa. Meillä samat roskat vessan lattialla koko viikon. Retkille osallistuminen kannattaa päättää jo tervetulotilaisuudessa. Myöhemmin se on mahdotonta. Taksit luotettavia. Muista antaa tippiä. Kaikesta huolimatta mukava matka. Lapset viihtyvät.

    • syksy 2008

      Millainen oli.Ollaan varaamassa lomaa kyseiseen hotelliin elokuussa 2008.Olisin tosi kiitollinen
      tiedoista kannattaako?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2888
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2721
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      41
      2254
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2017
    5. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      40
      2012
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1985
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      975
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      113
      904
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      869
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      844
    Aihe