MITEN

kalamiehen

sydämeen pääsee. Tai minkälaiset naiset ovat kalamiehen unelmia?

7

1687

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kosi minua tänään :)

      Olen vaalea, kurvikas, isorintainen ja pitkä. Joten tämä yksilö ainakin pitää tällaisesta naisesta :)

      • täys lahna

        Kalamies janoaa rakkautta samalla lailla kuin kalanainenkin. Sekä ulkomuodoltaan että käytökseltään naisellinen nainen vie kalamiehen sydämen.

        Eroottinen ja vapaa nainen kiihottaa kalamiestä, tosin nämä taidot tulee olla synnynnäisiä sillä kalamies vieroksuu kiertopalkintoa.

        Kalamiehen pitää saada olla mies, hän tarvitsee viekkaan naisen joka ohjaa puolisoansa niin ettei toinen sitä ymmärrä.

        Kalamiehen naisen tulee myös olla erittäin hellyyden kipeä, koska ainakin aluksi kalamies on varsinainen pusukala.

        Kalamies esittelee upeaa tyttöystäväänsä ylpeänä ja nauttii siitä että muutkin katselevat hänen omaansa, varo vain että sinä ett katsele muita miehiä tai anna muiden miesten ihailun vaikuttaa sinuun.

        Kun kalamies löytää arvoisensa saaliin hänestä tulee erittäin perhekeskeinen mies. Hetken huvitukset jäävät usein lyhyt aikaisiksi.

        Arvosta herkkää kala, äläkä koskaan loukkaa häntä tarkoituksella. Kaloilla on tapana olla pitkävihaisia ja muuttua nopeasti kylmäksi, jos heitä loukataan.


    • kala-kynäilijä

      a) älä koskaan roiku kalamiehessä, ahdistuu b) kalamies on romanttinen. Suuttuessaan, kylmääkin kylmempi (ei kaikki, mutta tiedän monta)c)älä ole härski suustasi d)kalamies on nautitojen mies, enkä tarkoita alkoholia.e)Kalat ovat esteetikkoja, niin kotona kuin vaatetuksessa (ne jotka tunnen)f)ole oma itsesi,(tämä on yksi tärkeimmistä) kalamies kyllä huomaa ja vaistoaa feikin vaikka ei sanoisi mitään, saattaa häipyä sanomatta mitään jos huomaan toisen "esiintyvän" ei ainakaan kannata tallöin uusia treffejä odottaa. g)pitää kauniista oli ihminen tai esine tms.(taasen ne jotka tunnen)h)inhoaa raivoamista, riitelyä, "kohtauksia" erityisen paljon, rauhallisella keskustelulla pääsee pitkälle jos kitkaa tulee. i) työ on tärkeää,(useita yrittäjiä tässä merkissä) mutta työ ei kaikki elämässä, rakastuessaan saat ihanaa, lämmintä huomiota kalamieheltä j) arvostaa huolenpitoa ja siistiä kotia, ei tarvitse kuitenkaan ruveta kotitalous koneeksi tai kotiapulaiseksi hänelle k)rakastaa pieniä muistamisia, huomaavaisuutta ja huomaamista, lämpöä ja hellyyttä sekä hyvää seksiä.
      Sitten on ne "rysäkalat" jotka ovat pulloon kiintyneitä, unohda heidät, tuskaa ja murhetta, et voi luottaa mihinkään heidän sanomaansa.

      • _kalatmies_

        Olipa hyvin kirjoitettu, täsmää täysin myös minuun!


    • ääääää

      kun nainen ei turhia nalkuta eikä ole prinsessa etkä pelkää ottaa kalaa koukusta niin pääset kalamiehen kanssa kalaan

    • Angi *

      kiinnostavat Kalamiestä. Myös turvallinen ja omillaan toimeentuleva. Kalat ei miellellään elätä toista eikä ole itsekkään hän jota elätetään.

      • Pami69

        Olen samaa mieltä, naiselliset naiset kiehtovat Kalamiestä...myös täysin erotiikan alueelle sitoutuneet naiset..


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe