http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705046068626_uu.shtml
Minkälainen ihminen tappaa lapsensa oman vakaumuksensa vuoksi?
Minkälainen ihminen tappaa lapsensa oman vakaumuksensa vuoksi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mitä nämä vegaanijutut tekevät metsästyspalstalla. Voitko sinä kenties valaista asiaa minulle?
Laitoin jo tuon jutun tuonne alemmas, ei ne tajua. Liekö tarkoituskin vai ovatko oikeasti niin umpimielisiä.
umpimielisiäpä hyvinkin !
Ei paljon järki päätä pakota!
Oma lapseni tuli leikkauksella ja painoi yli 4kg syntyessään! Keskosrajakin on jotain 2,7kg!!!
Kyllä äidin tulee imettää lastaan ja lapsi olisi pelkällä äidinmaidolla pärjännyt kuukausia, mikäli äiti olisi itse syönyt kunnolla.
Imetys laihduttaa. Maito ei tosin kauan riitä heillä, jotka syövät minimisti synnytyksen jälkeen päästäkseen entisiin mittoihinsa.
Kiinnostaisi tietää mikä on pariskunnan ÄO.
Eikö heillä myöskään ole silmiä päässänsä jotta osaavat seurata lapsensa terveydentilaa.
Olisivat antaneet lapsensa ennemmin pois, jos lapsensa oikea ruokinta tuotti hankaluuksia vakaumuksensa vuoksi.
Varmaan jotain huumehihhuleita...
ei aihepiiriin kuulukaan, niin haluaisin muistuttaa sinua hieman lähdekritiikistä ja tarkemmasta tutustumisesta aiheeseen, ennen johtopäätösten tekemistä.
Tsekkaa faktat:
http://criminal.lawyers.com/news-headline/Jury:-Baby-murdered-by-vegan-parents--Guilty-verdict...-l:607132271.html
Lisäksi voit tutustua vastaaviin tapauksiin, joihin sekasyöjävanhemmat ovat syyllistyneet:
http://sellingstupid.wordpress.com/2007/05/04/omnivorous-parents-guilty-of-murder-too/
Voisiko mitenkään olla kyse siitä, että he ovat häiriintyneitä ja siksi näännyttivät lapsensa? Vai onko kyse siitä, että pariskunta oli afroamerikkalainen? Vai siitä, että he ovat vegaaneja?
Huomaathan, että lapsi oli synnytetty kotona, kylpyammeeseen. Häntä ei oltu käytetty tien toisella puolella olevassa sairaalassa kertaakaan, ennenkuin soittivat apua, kun lapsi oli jo tiedoton.
Olikohan se sveitsiläinen pariskunta, joilla oli useampia vauvoja pakastimessa, myöskin vegaaneja vai sekasyöjiä? Mitäpä luulet?
lapsensa diabetestä Kuhne-kylvyillä "hoitanut" pariskunta? Ketä kiinnostaa mikä heidän ruokavalionsa oli?
,
,
,