JALKAHIKI parvekkeella

Sairastan pahaa hengitys-sairautta, erityisesti naapurien pesemättömät sukat saavat hengitystieni tukkoon.
Siksi vaadin lakiin kirjattavaksi ehdottoman puhdas-sukkaisuuden vaatimuksen parvekkeella oleskelijoille, häädön uhalla.
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

etenkään huuhteluainetta koska minä kärsin hajusteallergiasta!!
Eikä kannattais poltella niitä hajustekynttilöitäkään, eikä liian voimakkaita parfyymeja eikä hiuslakkaa ja sampootkin voisitte ostaa hajusteettomina, kiitos!

Äänestä

Minusta on erittäin epämiellyttävää haistella naapureiden parvekkeillaan aiheuttamaa alkoholintuoksua. Siksi vaadin parvekkeen oviin alkolukkoa jolloin vain selvinpäin olevat pääsevät nauttimaan parvekkeellaan raittiista lähiöilmasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


terveysriski.... kirjoitti:

Sairastan pahaa hengitys-sairautta, erityisesti naapurien pesemättömät sukat saavat hengitystieni tukkoon.
Siksi vaadin lakiin kirjattavaksi ehdottoman puhdas-sukkaisuuden vaatimuksen parvekkeella oleskelijoille, häädön uhalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu