Seuraavaan ARC kisaan on lähdössä
kansanvene. Voiko pitää paikkansa?
www.worldcruising.com/
kansanvene. Voiko pitää paikkansa?
www.worldcruising.com/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nuorisolle kaikki kokemukset pitää olla extremeä.
ARC:hän voi suorittaa vaikka satajalkaisella porealtaassa rentoutuen, mutta kummasta saa paremmat pisteet rantaparlamentilta.
nyt ole kummoinenkaan suoritus folkkareiden historiassa. Jo 1950-luvula folkkarilla purjehdittiin Englannista Uuteen-Seelantiin. Muitakin pitkiä reissuja tehty. Toki itsetyhjentyvän avotilan puute hieman mietityttäisiä. Tosin pitkillä reissuilla avotilan päälle rakennettiin suoja.
Näinpä. Folkkari on erittäin merikelpoinen vene. Jester oli kyllä varsin modattu kampe, mutta folkkari kuitenkin, kts esim.
http://www.jesterinfo.org/index.html
ainakin osallistujalistan mukaan olevan. Aika suvereenisti on omassa kokoluokassaan; ainoa alle 8m vesilinjalla oleva ja yksi toinen on karvan alle 10 metrinen muut menee sitten tuon 10 metrin rajan yli. Siinähän ovat bawa-kuskit sitten ihmeissään kun folkkari puhaltaa ohi :)
nyt joku saada hoollakin mukaan kun kerran folkkarillakin :)
toi jester