Kampaajalle?

Hei!

Olen menossa kesällä Turkkiin ja kiinnostaisi tietää minkä tasoista on siellä kampaamopalvelut? Onko laadukasta työtä? Entä hinnat?
81360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kävin marmariksella ruotsalaisen omistamassa kampaamossa, jossa hiuksiani leikattiin. Ihan turkkilainen tapaus leikkasi ja olin ihan tyytyväinen.leikkaus maksoi muistaakseni 14 euroa. siihen hintaan ei kuulunut hiusten kuivaus..

Äänestä
  • Viime kesänä kuulin Marmariksessa kehuttavan Ozy & Sabri-kampaajaa ja menin sinne leikkauttamaan hiukseni. Huonolla tuuurilla mulle sattui joku oppipoika joka leikkasi tosi huonosti. Siinä vaiheessa ei oikein mitään voinut, muutakun valittaa. Lyhyessä ei oikein ollut korjaamisen varaakaan, mutta kyllä sitä korjattiin kun valitin, korjaaja taisi olla itte O tai S. Hinta oli kallis mutten sitä muista. Äänestin jaloillani ja menin seuraavan kerran Tansasta vastapäätä olevaan Nirvana-salonkiin ja siellä kyllä kampaaja luki ajatukseni ja näki tyylin. Lopputulos upea, sitä kehuivat tuntemattomatkin. En valitettavasti muista kundin nimeä, taisi alkaa G:llä. Hinta oli paljon halvempi kun edellisessä.

    Äänestä

  • Auringonpilkkuja kirjoitti:

    Viime kesänä kuulin Marmariksessa kehuttavan Ozy & Sabri-kampaajaa ja menin sinne leikkauttamaan hiukseni. Huonolla tuuurilla mulle sattui joku oppipoika joka leikkasi tosi huonosti. Siinä vaiheessa ei oikein mitään voinut, muutakun valittaa. Lyhyessä ei oikein ollut korjaamisen varaakaan, mutta kyllä sitä korjattiin kun valitin, korjaaja taisi olla itte O tai S. Hinta oli kallis mutten sitä muista. Äänestin jaloillani ja menin seuraavan kerran Tansasta vastapäätä olevaan Nirvana-salonkiin ja siellä kyllä kampaaja luki ajatukseni ja näki tyylin. Lopputulos upea, sitä kehuivat tuntemattomatkin. En valitettavasti muista kundin nimeä, taisi alkaa G:llä. Hinta oli paljon halvempi kun edellisessä.

    marmariksessa tosiaan kävin Anetten kampaamossa, ja sitä on useasti suositeltu, koska siellä kuulemma voi ottaa esim.permiksenkin. en sitten tiedä uskaltaisiko ottaa permistä, vaikka on sanottu, että kun on ruotsalainen omistaja, niin siellä on pohjoismaalaisille hiuslaaduille suunnatut hiusaineet.

    Äänestä

Marmariksessa Anetten kampaamossa,tosi hyvä ja halpa.
Pesu,leikkaus,kampaus 40 liiraa. LopPutulos upea,just ihmiseen sopiva.Voin suositella.

Äänestä
  • Tyttärelleni laitettiin raidat hiuksiin aneten kampaamossa....kaksi päivää meni ja raidat hävisivät, itselleni jäi kusetuksen maku,kun hintakin oli aika kova!

    Olivat "unohtaneet" mainita, että se oli vain sävy,joka lähtee parissa pesussa pois!HALOO!!

    kiva jos muilla hyvät kokemukset, mun mielestä ylihinnoiteltu paikka,jota turhaa mainostetaan!

    Äänestä

  • tebis kirjoitti:

    Tyttärelleni laitettiin raidat hiuksiin aneten kampaamossa....kaksi päivää meni ja raidat hävisivät, itselleni jäi kusetuksen maku,kun hintakin oli aika kova!

    Olivat "unohtaneet" mainita, että se oli vain sävy,joka lähtee parissa pesussa pois!HALOO!!

    kiva jos muilla hyvät kokemukset, mun mielestä ylihinnoiteltu paikka,jota turhaa mainostetaan!

    ollut tyytyväinen.
    Mä olin tosi tyytyväinen,halpa hinta ja leikkaus just niinkuin halusin,20 euroo.
    Mun kampaamossa täällä maksaa noin 40 euroa pesu,leikkaus,kampaus.
    Eli puolet halvempi,en tiedä auttoiko asiassa se,että juteltiin ruotsiksi koko ajan.
    Ei pitäis vaikuttaa..

    Äänestä

Kävin viime viikolla Marmariksessa kampaajalla ja itku meinasi päästä kun tulin pois. Ja annoin kyllä kunnolla palautettakin....
Sanoin että otsatukasta ei leikata ollenkaan ja muuten tasoitetaan noin sentti. No tulos oli että otsatukan leikkasi aivan liian lyhyeksi (kuin eppuluokkalaisella tytöllä jonka hiuksia äiti on leikannut) ja vielä epätasaisesti ja muualta otti tuon tasauksen sijasta 5 cm. Sitten kun annoin palautetta niin siinä pyydeltiin anteeksi mutta eipä se enää mitään auttanut kun ei niitä takaisin saa. Se kerta riitti minulle! Maksoin 30 liiraa.

Äänestä
  • Jos tarkoitat Vip Hair vai Saloon vai joku muu Vip... jossa kävit. Itse kävin viime viikolla Vip -joku- (George&Dragonia vastapäätä, siinä liikennevaloristeyksessä) ja tosi hyvää jälkeä, leikkaus ja laitto, 20 liiraa. Sellainen nuori tyttö Izmiristä teki työn. Siellä sai myös hyvän manikyrin ja pedikyrin. Pari ystävääni kävivät paljon (yli) mainostetussa Anettessa ja tulokset olivat huonoja ja pelkästään leikkauksen hinta 40 liiraa!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Essiinazu kirjoitti:

Hei!

Olen menossa kesällä Turkkiin ja kiinnostaisi tietää minkä tasoista on siellä kampaamopalvelut? Onko laadukasta työtä? Entä hinnat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu