Hansapark, Happyland ja Playmobil park

kesäreissu

Onko Hansapark ja playmobil funpark Saksassa minkälaisia paikkoja 4,5 ja 2-vuotiaille. Entä onko kukaan käynyt Sveitsissä Happylandissa? Ilmeisesti hansapark ja happyland on Linnanmäen tyylisiä mutta onko 4,5 ja 2-vuotiaille soveltuvia laitteita? Tietääkö joku onko näihin vapaa sisäänpääsy ja halutessa voi ostaa päivälipun vai täytyykö päivälippu ostaa että pääsee sisälle? Entä millainen paikka on playmobil funpark, onko siellä huvipuistolaitteita vai onko enemmänkin puuhamaatyylinen paikka?

3

821

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teo

      mutta pienille oli tosi paljon tarjontaa Potts Park-nimisessä vanhemmassa huvipuistossa kaupungissa nimeltä Minden (Hannoverista länteen). Monenmoisia vemputtimia ja ratoja..

    • Kaikille kivaa

      Käykää ihmeessä Saksan Legolandissa. Siellä on mukavaa puuhastelua ihan pienillekin. Aikuisillekin on katsottavaa.

    • Viime kesänä vietettiin päi...

      Hei!

      Jos haluaa kohtuu hintoja (jopa ravintolassa!), eikä sähköisiä laitteita, vaan elämyksiä lapsille... Puuhamaahan en voi verrata, en ole käynyt siellä. Suosittelen, käykääpä Playmobilin FunParkissa, Zirndorfissa, Nürnbergin lähettyvillä. Ohessa linkki:

      http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Si te/de_DE/Link-Page?id=START_ZIRNDORF

      Meidän 5-v poikamme oli todella tyytyväinen päiväämme ko. paikassa! Suosittelen!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe