Olen vaakanainen ja hetken palstaa lueskeltuani huomasin olevani "täydellinen vaaka" :) Eli kuvailut osuivat useasti nappiin.
Noh, mutta kysymykseni kuuluu; mikä merkki sopii kaikkein parhaiten vaaálle kumppaniksi?
Ei oteta tätä kysymystä liian vakavasti,vaan ihan "pilkettä silmäkulmassa" meiningillä. Onko joku merkki, jonka tähtikartta on sanonut erityisesti sopivan meille?
Itse olen sitä mieltä, että Kauris EI ainakaan ole se paras vaihtoehto ;-)
Vaa´alle
9
3045
Vastaukset 9
- Vaaka minäkin!!
Kaikkien kirjojen yms. perusteella Vesimiehet ja Kaksoset sopii parhaiten meikäläisille :) Ja tottahan se on, suurin osa kaveripiiristäni koostuukin näiden merkkien edustajista!
- Libratar
Joo, ei ainakaan kaurista!!
Vesimiehestä ei kokemusta (paitti itellä nouseva merkki!) mut kyllä se taitaa se kaksoset olla.. 2 vakavempaa juttua ollu (ja siis ON!) kaksosmiehen kans.- Jojo
on ehdottomasti kaksonen. Ei tule koskaan tylsää vaa'alle, kun kaksonen jaksaa puhua ja antaa huomiotaan vain ja ainoastaan vaa'alle, joka nauttii siitä täysin siemauksin.
- "sitoutumiskammoinen...
Jojo kirjoitti:
on ehdottomasti kaksonen. Ei tule koskaan tylsää vaa'alle, kun kaksonen jaksaa puhua ja antaa huomiotaan vain ja ainoastaan vaa'alle, joka nauttii siitä täysin siemauksin.
Toi on niinkuin niiiiiin totta!
Kaksosilta saa juuri sitä huomiota, jota vaaka loputtomasti tarvitsee. Itselläni yksi ihana suhde kaksoseen takana. Kemiat synkkasi mielettömän hyvin yhteen ja hauskaa oli. Hän sai minut aina nauramaan.
Minun kaksoseni ei vaan jaksanut odottaa päätöstäni uskallanko sitoutua vaiko enkö. Näin me vaaát sitten saatamme missata elämämme tilaisuuden.
Onko muilla jotain vastaavia kokemuksia? - kans oma
Jojo kirjoitti:
on ehdottomasti kaksonen. Ei tule koskaan tylsää vaa'alle, kun kaksonen jaksaa puhua ja antaa huomiotaan vain ja ainoastaan vaa'alle, joka nauttii siitä täysin siemauksin.
VAAKANAINEN...ja mieluiten sit HETI! enempiä värkkäämättä! niin KAKSOSMIES TÄÄLLÄ..Ja uskon että vaaka ja kaksonen tulee todella hyvin toimeen keskenään parisuhteesa vaikka kokemusta ei olekkaan..Paras kaverini on kuitenkin vaakamies,enkä ikinä aio luopua tästä kaverista,vaikka maailma halkeaisi keskeltä kahtia ja jäisimme eri puoliskoille :)
- ammsu
hauska juttu :) minullakin kaksospoikaystävä ja tuntuu että hyvin sovitaan yhteen. välillä liikaa tappeluita pienistä asioista mutta pienellä työskentelyllä suhteessa..uskon olevamme loistava pari.
- vaakanainen
Skorpionimies kymmenisen vuotta, tuskaa koko suhde. Ei toimi. Eroamme ja olen siitä todella onnellinen. Kesti vain pitkään päättää...
Lapsuudenystäväni on kaksonen, siis tyttö, mutta kavereina synkkasi tosi hyvin. Oli paras kaveri ja on vieläkin, vaikka harvoin enää näemme.- poispäin
Olin naimisissa 28v kaksos mihen kanssa josta saimme ihanan kaksois pojan. Erosimme tosin jo 13v sitten mutta olemme toistemme parhaat ystävä tänäkin päivänä. Poikani kin on kaksonen ja aivan kun isänsä kunnon ihminen ja äitinsä kaveri ei pelkästään äiti-poika suhde. Myös rapu sopii vaalle jos hän on syntynyt merkin ensimäisellä puoliskolla. Kokemuta on jo 8v avoliitosta ja hyvin menee. Kanatta kokeilla.
- jeanmarc
periaatteessa sopivimmat löytyy ilma- ja tulimerkeistä, eli vaaka, kaksonen, vesimies. jouskari, oinas ja leijona. ite olen vaakamies ja parhaat muistot on vaakakumppaneista. parhaat ystävät on mulla tulimerkkejä.
kauriita koitan välttää (työnarkomaani, materialisti, pihi, hidasälyinen puurtaja) : )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom991214- 67950
- 213938
- 58922
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen66886Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal236795Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70755Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki36748Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72742- 42716
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58650Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26598- 42578
Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen174490Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47484- 18478
Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12457- 24444
Huumekauppaako
”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”9424- 39407