Eli olen vajaan viikon päästä menossa Lontooseen. Ryanairin kone saapuu lentoasemalle 23.45. Tarvitsin seuraavia tietoja.
-Mihin terminaaliin Ryanairin koneet lentävät? Tarvitseeko käyttää People Moveria?
- Meneekö Stansted Express enää noin myöhään? Mistä saa liput?
- Mitenkä Liverpool Streetiltä pääsisi Queenswayn metroaseman lähellä olevalle hotellille?
- Ei kai juna pysähdy muualla kuin Liverpool Streetillä?
Lontoo Stansted Airport
Metrobus
2
4283
Vastaukset
- minähän..
Viimeinen juna lähtee 23.59, paitsi pe, la, su ja ma 00.30. Liput saa lentokentältä. Pysähtyy toisella asemalla, Tottenham Halella. Aika epätodennäköistä että kerkeät tosin, vaikka en ole itse koskaan kokeillut.
- Metrobus
Kestääkö matkatavaroiden saamisessa Stanstedissa muka vajaa 45 minuuttia? :O
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431081No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1941011Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14690
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30671Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603