Oikeassa markiisikaupassa kotimainnen 4m * 2 m markiisi maksaa vajaan tonnin.
Saako jostain halpiskaupasta/marketista edullisemmin..? Eritotin kiinnostaa jos täällä Oulun seudulla on jossain hyvää halvalla?
-kippe
Mistä markiisi terassille?
12
32286
Vastaukset
- markiisia
elä osta halpa markiisia...Ne ovat niin heikkoja että joudut 2 vuoden sisään ostaan uuden.me kankaat on kiinnitetty niin heikosti,että kunnon pohjois tuulella se irtoaa ja lähtee lentoo.myös rungolle ei ole takeita etteikö se väänny.Mitäs sit teet kun se menee rikki kukaan ei korvaa.Siks ne kunnon markiisit maksaa,kun ne on kunnon osista tehty runko ei väänny ja kestää kovaakin tuulta.ja kankaat ovat kestäviä suomen oloihin ja on ommeltu kiinni runkoon tukevasti.jos halut tukevan ratkaisun edullisemmin tee valo kate.Terveisin alalla oleva.Ja kunnon markiisille annamme 5 vuoden runko takuun ja 3 vuotta kankaalle.Ja sen voi pestä se kestää senkin.Kyllä laatu maksaa kaikessa.
- Simeros.fi
Samaa mieltä,älä osta halpaa,ne eivät
ole kestäviä.Olen ollut alalla 27 vuotta ja on jonkun verran tietoa asiasta.Edustamme sitä huippulaatua markiiseissa ja kohtuulliseen hintaan.Kysy lisää [email protected]
- ldlldlldldlldllldd
joko on markiisi hommattu.... olen myös oulun lähettyviltä ja haluaisin HALAVAN markiisin. joku valmis paketti. koolla ei nimittäin ole niin väliä ja pääasia että parivuotta sitä siinä katselen ja sitten onkin jo uudet tuulet ja suunnitelmat. en siis viitsisi nelimetrisestä maksaa yli tonnia=)
kerroppas miten kävi- vastaan kävelly
halapaa markiisia, joten pointtereita otetaan edelleen vastaan!
terv. alkup.
- Rajan etuja
Nyt Oululaiset nopeasti Haaparandalle. Rustassa 4.5 x 3metriä markiisi 3295 kruunua elikkä noin 350€. Jaa laatu on huomattavasti suomalaisia parempi. Ruotsissahan on joka omakotitalon (ja kerrostalonkin) ikkunoissa markiisit, joten halpa hinta perusutuu ihan vaan siihen kysyntään ei siis laatuun!!!
Toimitus noin kolme päivää , mutta vaikka yöpyisitte kolme yötä hotellissa niin tulee silti edullisemmaksi=)
Ja käykäähän samalla Ikeassa!- yksi ja monivärisiä kankaita
3 x 2 metriä 2295kruunua
3,6 x 2,5 metriä 2696kruunua
ikkunamarkiisit alkaen 396 kruunua jne jne jne - Terve Tuloa
yksi ja monivärisiä kankaita kirjoitti:
3 x 2 metriä 2295kruunua
3,6 x 2,5 metriä 2696kruunua
ikkunamarkiisit alkaen 396 kruunua jne jne jne
- Kesämökkimies67
Itse löysin asialliset markiisit kesämökille:
http://www.salekaihtimet.net/tuotteet/markiisit- Viruslääkäri
Ja laitoit sitten samalla viruksen jakoon...
- markiisijjj
Ostimme markiisit ruotsinreissun yhteydessä Rustasta (www.rusta.se). Ruotsalaiset ystävämme suosittelivat halppisketju Rustaa hyvän hintalaatusuhteen vuoksi. Heillä kotona kalliit markiisit, mutta olivat ostaneet merenrannalla sijaitsevalle mökille halpismarkiisit rustasta. Ovat kestäneet talvet ja tuulentuiverrukset sekä ahkeran käytön hyvin. Rusta myy syksyisin markiisit varastoistaan 50-70 prosentin alennuksella, mutta silloin värien ja mallien saatavuus on rajoitetumpaa. Meille 2 kpl 200*70 cm tummanharmaata ikkunamarkiisia maksoivat 25 pros alen jälkeen yhteensä 220 euroa, eli hieman yli satasen markiisilta. Suosittelen, värit ja mallit näkee Rustan sivuilta ja tarjouksia voi vahdata heidän sivuilleen ilmestyvästä tarjouslehtisestä. Kannattaa myös muistaa, että ruotsissa on markiisien käytöllä ihan eri perinteet :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3542834Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1201559Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481380Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan151078Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa571007Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta28978En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm82943- 80918
Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo149908Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar205849