eli 2.0 vm.92 primera on alkanut pätkimään aivan ..itusti. Tulpat tulpanjohdot ja bensansuodattimen oon vaihtanu eikä oo meno muutuunu. Vilkaisin sitte tuota ilmamäärämittaria mikä on siellä ilmanputsarin kannen alla ja huomasin että siinä on vain yksi semmonen vastuksen näköinen pötikkä. Minun mielestä siinä pitäis olla 2. Vai miten on? Tuo ilmamäärämittarin rikkoutuminenhan selittäisi pätkimiset. On vaan niin pirun kallis osa ettei viiti iihan huvikseen mennä ostelemaan sitä.
ilmamäärämittari
2
524
Vastaukset
- wsefsef
Typeränä koitin itse mennä putsaamaan tuota osaa omasta -99 1.6 p11:stä ja hajoskohan se nyt kun kulutus ollut ihan sairasta ja 1-3 vaihteilla kun kiihdyttää/vedättää niin kuuluu jonkulaista rahinaa moottorin suunnalta. Eli nakuttaa? Vikavalo ei kuitenkaan pala, mutta eipä se kuulemma koskaan syty kun maffi paska. Ja eipä näytä mistään saavan tuota osaa ainakaan tähän vanhempaan, mahtavaa. Autopurkaamot luonnollisesti kuvittelee osiaan kullasta valetuksi vaikka on 200-300tkm rullatuista revitty ja näyttää kuin olis lantakasasta kaivettu, sitten muka A1-laatua HOHOHOHO. Eipä oikeen nappaa kun ei tiedä kuinka lopussa nuokin anturit.
Tais olla virheostos tää p11 kun tähän maksaa kaikki osat niin helvetisti, p12:n osat paljon halvempia. abs-anturikin edestä rikki ja sehän tietäs kans vähintään semmoista 150 egen paukkua. Taitaa olla sama kun ajaa paskan romuttamolle niin saavat ahneet paskat myydä sitten tästä vaikka polttimot 100 euron kappalehintaan.- dvdfb
ebaystähän noita näyttää saavan aika houkuttelevaan hintaan, luulis ettei ne kovin paskaa voi olla jos tyypit kaupittelee niitä jollain 99.5% feedbäkillä. Tietysti kun juttuja asiasta etsii niin löytää vaan turhaa palikoiden porinaa kun näyttävät luulevan että on olemassa ebay-merkkisiä autonosia. Kun viitsisivät katsoa osien "manufacturer" kohdasta valmistajan ja kertoa sen noissa "ebay paskaa paskaa" jutuissaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16122104Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant658596Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va616173SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785792Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3145252Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294816HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.784411Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804223"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153750Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071633