Ihmettelen sellaista, että mitenkä muhamettilaiset voivat syödä suomalaista leipää, viljatuotteita ja kasviksia, kun ne on käytännössä kaikki sianpaskassa kasvatettu.
Eikö haittaa?
Eikö haittaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
juuri meni keitettyä broileria maalaisruisleivän kanssa niin että oikein mela livahti...
ei kaikki leipä paskanvoimalla kasvateta ja on sinne muutakin sontaa pellolle kärrätty kuin sian.Joten älä höpötä tai tässä tapauksessa luo sellasta yksipuolista kuvaa.:)
Suomessa on sianpaskaakin lannoitteekseen saanut. Jauhot sekoitetaan teollisuudessa joka tapauksessa niin, että sianpaskassa kasvanutta on aina mukana.
Myös luomutuotteet ja biodynaamiset ynnä muut hörhöelintarvikkeet saavat sianpaskaa kemiallisten myrkkyjen sijasta. Ei taideta missään myydä sianpaskattomia halal-kasviksia.
http://www.ias.unu.edu/proceedings/icibs/et-w1/316.htm
"If these fertilisers are used in farms then the vegetables that they produce cannot be consumed by Muslims," he said.
http://www.jphpk.gov.my/English/Apr05 4a.htm
Eli sianlannalla kasvatetut kasvikset eivät ole halal. Ja kuten gelatiininkin suhteen, asiasta ei voi olla varma, etteikö kyse olisi sikaperäisestä tuotteesta.
Ky-yllä minä ainakin suosittelisin niille muslimeille, jotka pelkäävät sianlannan vaikustusta kasvisruokiin muuttamaan johonkin siattomaan maahan. Näin olisi elämä kaikille helpompaa.
kaikenlaista sekopäätä on meikäläisissäkin.Mutta josko nyt asioita ei kärjistettäisi aina äärilaitoihin kun suurin osa ihmisistä elää normaalia elämää kiihkoilematta tuollaisista asioista.Ensinnäkin ne ovat Koraanin ulkopuolisia sovelluksia joita jokainen muslimi soveltaa omantuntonsa ja mielensä mukaisesti.
Minulla on lääkäri tuttava(sisätaudit) Chicagossa ja hänen kanssaan olemme nauraneet isot naurut kaikenlaisille hörhöille islamissa jotka nipottavat uskomattomista asioista kuten maapähkinävoista ym...kun esimerkiksi puhtautta käsiteltäessä islamin mukaan edes pieni määrä virtsaa ei tee wudu vettä epäpuhtaaksi....
Ihan totta todella sairastta vääntämistä palstalla, eikä käy väittäminen etteikö välillä muslimeillakin heittäisi yli hilseen ja pahasti.
Käyttäkää tervettä järkeä ihmiset muslimit ja ei-muslimit!
muslimin vaikea liikkua Suomen maaseudulla, kun sianpaska haisee kaikkialla. :)