Eli..mikä on paras ruokaravintola salossa.jos ei nyt sit lueteltais niitä kepappi puljuja.
En vielä oikein tunne saloa ja haluaisin löytää hyviä ruoka paikkoja..Myös lähikuntien raflat kiinnostaa.
-kiitos-
En vielä oikein tunne saloa ja haluaisin löytää hyviä ruoka paikkoja..Myös lähikuntien raflat kiinnostaa.
-kiitos-
Vastaukset 26
Vanhimmat
TepaGrilli o hyvä..
Repen höyry-auto myös mainitsemisen arvoinen,reilusti mausteita annoksiin!!
Voin lämpimästi suositella Salon seurahuonetta, mielettömän hyvät ruuat ja erittäin ystävällinen ja asiantunteva palvelu.Arvosanaksi saa minulta 10 .
Hinnoittelu oli aika kova aiemmin. Tietysti Seurahuoneella voi käydä arkilounaalla. Tai jos firma maksaa, niin miksei muulloinkin. Mutta nyt näyttää kohtuullistuneen, saa jo alle kahdellakympilläkin yhtä ja toista.
Kannattaa testata Rikalan Krouvi. https://rikalankrouvi.fi/
kokeilemisen arvoinen on kotkanpesä särkisalossa.
hyvä ruoka ja salon seudun paras palvelu.
Lehtipihvi on tosi hyvä..
Mikäs tuosta norsunkorvasta tekee hyvän?
oisko joku mainos?
Kävin kiinalaisessa paikassa taksiasemaa
vastapäätä. Todella ystävällinen palvelu.
Kokeilepa vaikka friteerattuja katkarapuja
hapanimeläkastikkeella. Hinta kohdallaan.
ruokapaikat on Wilho ja Vida, eikä tuossa aiemmin mainitussa kiinalaisessakaan valittamista ole.
antonio, rosso, hese, mäkki.
Kala/kasvisravintola Krassi. Herkullista ruokaa, maistuu muillekin kuin kasvissyöjille.
Krassi on oikeasti hyvä!
Parhaat paikat: Krassi, Seurahuone ja Vida
Keskikastia (kaikissa sama menu): Rikala, Rosso, Patrics, ABC
Niin ihan ajantasalla tunnut uut7 olevan ;) Sun listalla pari ravintelia mitä kyllä ei täällä enää ole. Muuten kyllä samaa mieltä et Seuris on paras. Krassissa en ole käynyt mut hyvää kuullut. Muut onkin sit tota ketjupaskaa
Ruuasta en tiedä sanoa mitään, mutta jos hyvää juomaa haluat, niin tiedoksi sulle että Jallu tekee Ollikkalassa hyvää kiljua.
Kirjaston kahvilassa loistava lounas
Salossa ei ole oikeastaan yhtään hyvää ravintolaa. Tosin jos oikeasti hyvää ruokaa haluaa ja ei tyydy jauhelihaan niin kannattaa vaihtaa maata. Suosittelen Belgiaa.
kertokaa paras ruokapaikka salossa
Miten on Kastu Helsingintiellä ? Menossa olen, kun ehdin kokeilemaan.
Kespa vaikka onkin huoltoaseman yhteydessä.
Lounas hyvä ja monipuolinen
Kastu, Seurahuone,Wiurilan kahvilaruokala,Rikala,Olivia,Antonio,molemmat kiinalaiset,Khao Suk(thaimaalainen),Banccha Ghar(nepalilainen),(jopa kaikki ne kebap paikat ihan siis hyviä Salossa..)että käykää ihmeessä kaikissa!saa hyvää ruokaa jokaisessa..!lisääkin on esim Meriniityssä esim barbecue ravintola joka ainakin viikonloppuisin nyt auki ja joitain lounaspaikkoja myös ;niinkuin esim Halikossa on esim kiinalainen myös ja pizzeria ja siellä Prismassa on esim hese ja joku lounaspaikka nyös? onkohan pizzeria lounas vaiko mikä onkin..vai muutakin lounasta..En ole saanut onneksi Salossa missään huonoa ruokaa!!
Unohtui vielä rikalanmäen krouvi (esim).Se avaa uusittuna taas ensi helmikuussa -21..
Jep se kannattaa ehdottamasti testata. https://rikalankrouvi.fi/ Samoiten Kastu on loistava https://www.ravintolakastu.fi/. Kannattaa myös muissa käydä, mutta nämä kaksi ehdottamasti Salon parhaimmat.
hyppää junan alle, niin saat mureaa lihaa.
eikö sulla ole kapuloita voi voiv