Onko joku majoittunut em. hotellissa? Onko minkälaisia kokemuksia ko. paikasta. Mites kulkeminen keskustaan onnistuu kaikkein kätevimmin? Olen ymmärtänyt, että matkaa Alanyan keskustaan on jotain 7 km ?!
Olemme lähdössä sinne kesäkuussa, joten olisi kiva saada lisää kokemuksia ko. hotellista ja yleensäkin Alanyasta. Onko muuten hyvistä turkkilaisista kylpylöistä tietoa ja mitä maksaa kahdelta?
Entäs vene-/sukellusretkistä...mitä maksaa ja onko suosituksia?
Olemme lähdössä sinne kesäkuussa, joten olisi kiva saada lisää kokemuksia ko. hotellista ja yleensäkin Alanyasta. Onko muuten hyvistä turkkilaisista kylpylöistä tietoa ja mitä maksaa kahdelta?
Entäs vene-/sukellusretkistä...mitä maksaa ja onko suosituksia?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pascha Bay on erittäin siisti. Kaikki pelaa hienosti, hyvät ruuat, siistit huoneet ja hotellin alueella omat vartijat. Todella rauhallista, ei känniläisiä. Alanyaan me kuljimme taksilla (pieniä lapsia), erittäin edullista sekin. Dolmukset kulkevat ihan hotellin edestä vähän väliä ja ne ovat todella halpoja, kannattaa käyttää. Meille riitti Paschan aktiviteetit ja muutama reissu Alanyaan, lasten kanssa kun olimme. Rannalla riippuliitoa, vesiskoottereita...Todella hyvä paikka, suosittelen lämpimästi!
vastauksesta! On kiva tietää ettei olla varattu mitään huonoa hotellia...Matkakuumetta koko perheellä.
Onko vesiskootterin vuokraus kallista? Onko tietoa kenelläkään?!
Ja hotellissa on lääkäri paikalla muistaakseni 2 x päivä (aamupäivällä pari tuntia, samoin illalla). Ja meillä kun sattui "vahinko", tuli myös hotellihuoneeseen katsomaan potilaan vointia. Menkää ja nauttikaa!
Oltiin kans viime syksynä tuossa hotellissa poikamme ollessa n. 7 kk, aivan mahtava paikka. Kaikki pelas hyvin, kahden viikon ainoa ongelma oli ampiaispesä joka oli yläkerran parvekkeen kulmassa ja kun siitä respaan soitettiin niin vajaa tunti niin oli tuholaishoitaja käynyt ja poistanut koko homman, eipä ole aiemmin missää matkustaessamme ollut noin nopea palvelu jos jostain "valittaa". Lähdettäis uudellee, mut ei viitsis samas paikas käydä kahta kertaa.
Taksilla mentiin keskustaan, oli isoja pakutakseja aina odottamassa respan vieressä, sai rattaat helposti kyytiin.
Keskustassa oli yksi iso ruokakauppa, jossa puolet halvempaa kuin siinä hotellin marketissa (haettiin vaipat yms. sieltä), oisko ollut joku "minos" tms. Mut sen kyllä oppaat tietää.
Kaiken puolin tervemenoa, hotelliin ette tule pettymään!
vesi jetin vuokraus oli 30e 10min ja jos toinen menee kyytiin ni 10e lisää eli 40e 2 henkilöä ja kymmenen minuuttia huristelua!!!
muitakin vesi vempeleitä oli eikä ollut "kovin kalliita" muualla ollut kalliimpaa!
olimme perheen kanssa Pascha Bayssa. Palvelu hyvää ja oli turvallinen olo ympärivuorokautisessa vartioinnissa. Meillä oli puolihoito, todella maukasta ruokaa ja PALJON!On tosin niin suuri paikka, ettei oikein syntynyt kotoista tunnelmaa kuten pienemmissä hotelleissa.
Vinkkinä muuten, hotellialueen oikealla puolella on venäläis-saksalainen hotelli. Siellä oli mahtava laukkuliike ja muitakin hyviä kauppoja, valikoima parempi ja halvempi kuin Pascha Bayn kaupoissa. Siellä pitää vaan osata puhua saksaa tai venäjää.