Millä koodilla saa tavarat sillain kulmittain? Kokeilin boolprop snapobjectstogrid true/false-koodiakin, mutta se ei näyttänyt tekevän yhtään mitään!
Tavarat kulmittain
Mikä koodi?
4364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tavarat saat kulmittain laittamalla koodin; boolPro Allow45DegreeAngleOfRotation true/false
Löytynee myös pelisi lueminut asiakirjasesta, joka sijaitsee Käynnistä-> Kaikki ohjelmat-> EA games-> The Sims 2XXX (uusin asenettu lisäosa)-> readme/lueminut (Tämä riippuen siitä millä kielellä olet simsisi asentanut).
...
..sama ongelma, kokeilin koodia, ei toiminut. missä pitäisi laittaa ja pitäisikö laittaa true vai false????
Mulla oli sama ongelma, eli vaikka laitoin koodin niin ei mitaan. Sitten (onneksi) luin eraalta enkunkieliselta sivulta, etta pitaa samalla painaa pilkkua (,) kun kaantaa tavaraa. Muuten ei tapahdu mitaan. Ihme kylla ettei kukaan ole sanonut siita mitaan..?