Katsokaa FBI:n
etsityimpien rikollisten listaa, siellä on enemmistö
rapuja. Suomalaisista rikollisista ainakin Larha, Jore
Takala, kuulemma Mika Muranenkin, kaikki rapuja.
50-60-luvun suurrikollinen Kosti Kustaa Kartiokari,
rapu. Ne ei pelkää ketään ja käy päin vaikka koko maailmaa.
Totuus
4
1222
Vastaukset
- Kuule,
eiköhän niitä rikollisia löydy ihan tasapuolisesti joka merkistä. Kyllä mää ainaki tien monta paljon väkivaltaisempaa h.merkkiä kuin rapu.
- on kuusi
miljardia ihmistä ja joukossa aikas monta rikollistakin. Varmaan joukkoon mahtuu myös monta rapuakin niin hyvässä kuin pahassakin :DDD
- kovin on
pitänyt oikeen kaivamalla kaivaa nimiä vuosien takaa ja osa pistää kuulopuheittenkin perusteella! Oletko katkera ja kateellinen?
- Eipä se ratkase juuri mittää
Katkeraa, kateuden tuntoa. Mikä mättää? onko rapu vienyt kielesi, vai onko kenties hän tehnyt tenät sulle? Oli vaikka rapuja rikolliset, nii suuri osa ravuista ei ees oo rikollisia xD Tyhmä juttu.
Yrität vaa rapuja saada matalemmaksi ku omaa merkkiäs, tod.näköisesti pidät rapua kilpailijana. sua voi kyl lukea vähän ku avointa kijraa. Kirjotus tyylis kertoo aika paljo. Totuus on: olet pelkkä Peenjauhaja tällä viestillä. Sillä tämä ei kerro totuutta.
typerä viesti, valitettavasti. Asiasi oli tällä kertaa aiheeton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1384765Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2504401Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat304123Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,74024Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1833459Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis833162Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813089Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2222745Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1362717- 522431