Katsokaa FBI:n
etsityimpien rikollisten listaa, siellä on enemmistö
rapuja. Suomalaisista rikollisista ainakin Larha, Jore
Takala, kuulemma Mika Muranenkin, kaikki rapuja.
50-60-luvun suurrikollinen Kosti Kustaa Kartiokari,
rapu. Ne ei pelkää ketään ja käy päin vaikka koko maailmaa.
Totuus
4
1296
Vastaukset 4
- Kuule,
eiköhän niitä rikollisia löydy ihan tasapuolisesti joka merkistä. Kyllä mää ainaki tien monta paljon väkivaltaisempaa h.merkkiä kuin rapu.
- on kuusi
miljardia ihmistä ja joukossa aikas monta rikollistakin. Varmaan joukkoon mahtuu myös monta rapuakin niin hyvässä kuin pahassakin :DDD
- kovin on
pitänyt oikeen kaivamalla kaivaa nimiä vuosien takaa ja osa pistää kuulopuheittenkin perusteella! Oletko katkera ja kateellinen?
- Eipä se ratkase juuri mittää
Katkeraa, kateuden tuntoa. Mikä mättää? onko rapu vienyt kielesi, vai onko kenties hän tehnyt tenät sulle? Oli vaikka rapuja rikolliset, nii suuri osa ravuista ei ees oo rikollisia xD Tyhmä juttu.
Yrität vaa rapuja saada matalemmaksi ku omaa merkkiäs, tod.näköisesti pidät rapua kilpailijana. sua voi kyl lukea vähän ku avointa kijraa. Kirjotus tyylis kertoo aika paljo. Totuus on: olet pelkkä Peenjauhaja tällä viestillä. Sillä tämä ei kerro totuutta.
typerä viesti, valitettavasti. Asiasi oli tällä kertaa aiheeton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64647- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43572Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32518Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37436
- 33435