Katsokaa FBI:n
etsityimpien rikollisten listaa, siellä on enemmistö
rapuja. Suomalaisista rikollisista ainakin Larha, Jore
Takala, kuulemma Mika Muranenkin, kaikki rapuja.
50-60-luvun suurrikollinen Kosti Kustaa Kartiokari,
rapu. Ne ei pelkää ketään ja käy päin vaikka koko maailmaa.
Totuus
4
1296
Vastaukset 4
- Kuule,
eiköhän niitä rikollisia löydy ihan tasapuolisesti joka merkistä. Kyllä mää ainaki tien monta paljon väkivaltaisempaa h.merkkiä kuin rapu.
- on kuusi
miljardia ihmistä ja joukossa aikas monta rikollistakin. Varmaan joukkoon mahtuu myös monta rapuakin niin hyvässä kuin pahassakin :DDD
- kovin on
pitänyt oikeen kaivamalla kaivaa nimiä vuosien takaa ja osa pistää kuulopuheittenkin perusteella! Oletko katkera ja kateellinen?
- Eipä se ratkase juuri mittää
Katkeraa, kateuden tuntoa. Mikä mättää? onko rapu vienyt kielesi, vai onko kenties hän tehnyt tenät sulle? Oli vaikka rapuja rikolliset, nii suuri osa ravuista ei ees oo rikollisia xD Tyhmä juttu.
Yrität vaa rapuja saada matalemmaksi ku omaa merkkiäs, tod.näköisesti pidät rapua kilpailijana. sua voi kyl lukea vähän ku avointa kijraa. Kirjotus tyylis kertoo aika paljo. Totuus on: olet pelkkä Peenjauhaja tällä viestillä. Sillä tämä ei kerro totuutta.
typerä viesti, valitettavasti. Asiasi oli tällä kertaa aiheeton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l286978Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni57779- 67681
- 59665
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39628- 53590
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33536- 42531
- 48487
- 40485