Katsokaa FBI:n
etsityimpien rikollisten listaa, siellä on enemmistö
rapuja. Suomalaisista rikollisista ainakin Larha, Jore
Takala, kuulemma Mika Muranenkin, kaikki rapuja.
50-60-luvun suurrikollinen Kosti Kustaa Kartiokari,
rapu. Ne ei pelkää ketään ja käy päin vaikka koko maailmaa.
Totuus
4
1213
Vastaukset
- Kuule,
eiköhän niitä rikollisia löydy ihan tasapuolisesti joka merkistä. Kyllä mää ainaki tien monta paljon väkivaltaisempaa h.merkkiä kuin rapu.
- on kuusi
miljardia ihmistä ja joukossa aikas monta rikollistakin. Varmaan joukkoon mahtuu myös monta rapuakin niin hyvässä kuin pahassakin :DDD
- kovin on
pitänyt oikeen kaivamalla kaivaa nimiä vuosien takaa ja osa pistää kuulopuheittenkin perusteella! Oletko katkera ja kateellinen?
- Eipä se ratkase juuri mittää
Katkeraa, kateuden tuntoa. Mikä mättää? onko rapu vienyt kielesi, vai onko kenties hän tehnyt tenät sulle? Oli vaikka rapuja rikolliset, nii suuri osa ravuista ei ees oo rikollisia xD Tyhmä juttu.
Yrität vaa rapuja saada matalemmaksi ku omaa merkkiäs, tod.näköisesti pidät rapua kilpailijana. sua voi kyl lukea vähän ku avointa kijraa. Kirjotus tyylis kertoo aika paljo. Totuus on: olet pelkkä Peenjauhaja tällä viestillä. Sillä tämä ei kerro totuutta.
typerä viesti, valitettavasti. Asiasi oli tällä kertaa aiheeton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk635454Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6063528SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842929Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872759"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961820Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601750Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241366Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141331Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183927