Katsokaa FBI:n
etsityimpien rikollisten listaa, siellä on enemmistö
rapuja. Suomalaisista rikollisista ainakin Larha, Jore
Takala, kuulemma Mika Muranenkin, kaikki rapuja.
50-60-luvun suurrikollinen Kosti Kustaa Kartiokari,
rapu. Ne ei pelkää ketään ja käy päin vaikka koko maailmaa.
Totuus
4
1253
Vastaukset
- Kuule,
eiköhän niitä rikollisia löydy ihan tasapuolisesti joka merkistä. Kyllä mää ainaki tien monta paljon väkivaltaisempaa h.merkkiä kuin rapu.
- on kuusi
miljardia ihmistä ja joukossa aikas monta rikollistakin. Varmaan joukkoon mahtuu myös monta rapuakin niin hyvässä kuin pahassakin :DDD
- kovin on
pitänyt oikeen kaivamalla kaivaa nimiä vuosien takaa ja osa pistää kuulopuheittenkin perusteella! Oletko katkera ja kateellinen?
- Eipä se ratkase juuri mittää
Katkeraa, kateuden tuntoa. Mikä mättää? onko rapu vienyt kielesi, vai onko kenties hän tehnyt tenät sulle? Oli vaikka rapuja rikolliset, nii suuri osa ravuista ei ees oo rikollisia xD Tyhmä juttu.
Yrität vaa rapuja saada matalemmaksi ku omaa merkkiäs, tod.näköisesti pidät rapua kilpailijana. sua voi kyl lukea vähän ku avointa kijraa. Kirjotus tyylis kertoo aika paljo. Totuus on: olet pelkkä Peenjauhaja tällä viestillä. Sillä tämä ei kerro totuutta.
typerä viesti, valitettavasti. Asiasi oli tällä kertaa aiheeton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä952800Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1362009IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl581967Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al341654- 941600
Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t281554- 1411304
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4161113Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa2571019kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!191015