Ostetaan Romumetallia

Igor1977

Juuh jos sulla lojuu ylimääräistä Romumetallia(kuparia,vanhat kupari kaapelitkin kelpaa,haponkestävää terästä tai rosteria)nurkissa tai jossai ja etkä tarvitse niin haemme mielellämme pois.Ja saatte pienen korvauksen kyllä.Jos kiinostaa niin yhteyttä voi ottaa numeroon 0417713113.

7

6473

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myynnissä

      minulla olisi Suomenkylässä vanha purkaamo jäämistö,n,30t.sekalaista putkea ja levyä.n.30% hst:ä ja rst:ä.Kiinnostaako?

      • kiinnostaapi

        Laitahan yhteystietosi, niin tulen parilla sadalla eurolla ja kossupullo päälle hakemaan koko lastin. Kuljetuskustannukset toki ovat aika suuret näillä polttoaineen hinnoilla, mutta se on nyt luvattu tuo summa siitä huolimatta.


    • paritonnii kuparii

      käsittääkseni kuparista maksetaan keräyspisteissä 3-4 euroa kilolta, riippuen puhtaudesta.. itselläni lojuu ladossa n. 2,5 tonnia puhdasta kuparia. Rosteria ja haponkestävää on n. 5 tonnia paksuina levyinä. Kyllä minä olen sitä mieltä että kannattaa kerätä vaan kunnolla jos vaan mahis, eikä myydä millekään virolaiselle jobbarille. Rosteristakin pyydetään nykyään lähes kuparin verran.. kertokaapa tuo minun ilmoittamani summa ja saatte siitä melkoisen summan riihikuivaa rahaa.. Kaapelitkin ne kuorii aivan ilmaiseksi.. Ahneet virolaiset ottivat kuparia aikoinaan jopa toimivista sähkötolpista vermeineen..

      • Messinki

        Niin kuka Porvoossa, eaim messinkiä?


    • OkuLaari

      terve. mulla ois tossa pihassa ihan puhdasta maadoitus kuparia semmonen 50kg. osan olen pätkinyt pieniin pätkiin, mahtuu vähä pienempää tilaan sillä tavalla. sitten on paljon vyyhtejä ja eri paksuisia kaapeleita. ota yhteyttä jos kiinnostaa.

    • Maksan

      puhtaasta romuraudasta 80e/tonni, noudan tavaran.
      Rosterista ja kuparista enemmän.
      Toiminta alueena koko suomi.

      yhteydenotot:

      [email protected]

    • Anonyymi

      moro mulla ois valurautaa,terästä ja kuparia.annan ilmaiseksi romut.laita viestii numeroon 040-5337707

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1470
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      782
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      61
      699
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      665
    7. 51
      652
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    10. 76
      566
    Aihe