Osaako kukaan sanoa mistä johtuu jalkojeni kova kipu? Se alkaa lonkista ja polvet ovat kipeät ja myös sääret. Tuntuu kuin kipu olisi jalan sisässä. Nukkuminen tuottaa vaikeuksia koska on vaikea löytää hyvä asento. Ja kova rasitus on pahasta. Oikea jalka kipuilee pahemmin.Onko kellään vastaavaa vaivaa?
Kipeät jalat
Sisko68
2
520
Vastaukset
- olisi subluksaatio
polvessa lonkassa tai si nivelessä. stekkaa palpoiden itseltäsi suoliluiden korkoerot spin iliaca postero superiore pisteistä ja mahdollisesti vorlauf ilmiö psis pisteistä.
peiliä voi käyttää apuna ja kun varmistut diagnoosista mene lääkärille ja kerro diagnoosi ja seuraa naaman ilmeitä. - yksinkertaisesti..
Kyse voi olla jostain vakavammastakin toki, mutta voi olla jalan virheasento. Omaa kokemusta on, kun askeltaa väärin, se aiheuttaa kipuja. Jonotan nyt fysioterapautille, joka antanee lähetteen jonkinlaisten tukipohjallisten hakuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81528- 891155
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1081088Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51953Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62827Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli184749Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253726- 81725
- 35679
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42633