Osaako kukaan sanoa mistä johtuu jalkojeni kova kipu? Se alkaa lonkista ja polvet ovat kipeät ja myös sääret. Tuntuu kuin kipu olisi jalan sisässä. Nukkuminen tuottaa vaikeuksia koska on vaikea löytää hyvä asento. Ja kova rasitus on pahasta. Oikea jalka kipuilee pahemmin.Onko kellään vastaavaa vaivaa?
Kipeät jalat
Sisko68
2567
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
polvessa lonkassa tai si nivelessä. stekkaa palpoiden itseltäsi suoliluiden korkoerot spin iliaca postero superiore pisteistä ja mahdollisesti vorlauf ilmiö psis pisteistä.
peiliä voi käyttää apuna ja kun varmistut diagnoosista mene lääkärille ja kerro diagnoosi ja seuraa naaman ilmeitä.
Kyse voi olla jostain vakavammastakin toki, mutta voi olla jalan virheasento. Omaa kokemusta on, kun askeltaa väärin, se aiheuttaa kipuja. Jonotan nyt fysioterapautille, joka antanee lähetteen jonkinlaisten tukipohjallisten hakuun.