Eksyin jotenkin tälle palstalle, jossa luki "LADA". Kamalat muistot alkoivat palaamaan mieleeni...minulla on joskus ollut kaksi pyöreälamppuista Brezneviä. Se oli elämäni hirvittävintä aikaa. Onneksi selvisin hengissä Lada-kaudesta ja sain vain henkisiä vammoja. Miten joku voi nykyisin tuollaisiin pommeihin sekaantua...luulis jokaisella olevan edes vähän itsesuojeluvaistoa. Olisko se jotain extreme-urheilua ?
Huh...nyt meni yöunet.
Huh...nyt meni yöunet.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lada-kuskit taitaa olla nykyään aikamoisia huumorimiehiä? Eihän kukaan Ladalla oikeasti halua ajaa; uusissa traktoreissakin on paremmat ajo-ominaisuudet.
Uudet traktorit ovat myös paremmin varusteltuja. Löytyy kunnollinen äänieristys ja ilmastointi muun muassa.
mutta onhan tuo hankinta hinta uutena tai samaa vuosimallia olevan kohdalla hieman toista luokkaa...?
Se on kyllä totta, että uudet traktorit on myös paremmin varusteltuja.
Ohjaustehostimet on löytyneet jo pitkään traktoreista, kun taas Ladoihin niitä on saatu odottaa ihan viime vuosiin asti.
Ja nyt kun viimein on uusiin Ladoihin saatu ohjaustehostin, niin se on sitten hydraulinen, eli sekin on jo vanhanaikainen.