Olen tavannut just Leijona miehen...kertokaa miten hyvin me sovitaan yhteen ....aikaa on vasta kulunut 1 kk...onko jollakin pitempi aikaisia kokemuksia?
kala N ja leijona M
14
1938
Vastaukset
- sama täällä
..mutta aikaa on kulunut jo 9 kuukautta ja tuhoontuomittu oli kaikki välillämme jo yli puoli vuotta sitten. Enää vaan odottelen milloin saisin lopullisesti korjattua sen tuhon jäljet, että pääsis tästäkin kärsimyksestä..
- eimaistunutkalaleijonalle
Ehkä onnistuu, jos jaksat antaa hänelle jatkuvasti huomiota etkä esimerkiksi katoa 2 viikoksi jonnekin niinkuin minä tein.
Minä ainakin kyllästyin siihen, että välillä leijona osoittaa oikein ihanasti huomiota ja sen jälkeen onkin niinkuin ei tuntisikaan!
Kannattaa myöskin rohkeasti tutustua, eikä niinkuin minä tein, eli vain hymyillä ja odotella hänen aloitettaan. Hän ei sitä yleensä tee.. enkä minä, joten se on ongelma. Yhä vain odotellaan. Ainakin minä, en tiedä hänestä.. - *****KUNIGASKISU*****
Jos vain jaksat ottaa vastaan kaikkia mitä hän tarjoa!
- sovittelisi
Usko pois kerralla. Miksi sitä ensin täytyy kärsiä ja kiemurrella pakottaa itseään kestämään kun ei ole toisilleen luotu? Kalat ja Leijona eivät kuulu yhteen ei sitten millään konstilla.
- Fisunainen
Olen samassa tilanteessa ja hyvältähän tämä tuntuu. Vaikka miten maalaisitte piruja seinille, meinaan silti jääräpäisesti katsoa, mihin tämä suhde johtaa. Leijonamieheni on aivan ihana, kohtelias, ottaa minut koko ajan huomioon ja ne silmät, nam sitä katsetta....eihän tätä voi jättää kokematta
- ei voisi minua
paremmin enää
pitää - olemme
aivan yhtä kaikella
tavalla -
ei ole länttä eikä itää :) - katkerakala
Aivan, ne silmät ja se katse.. Ja jos jotain pitäisi lisätä, niin se hymy kyllä kruunaa kaiken.. Aion vielä yrittää, vaikka kerran jo meni koko homma päin sanonko mitä. Mutta enää ei saa mennä. Toivottavasti leijonani antaa toisen mahdollisuuden, eikä ole vielä kyllästynyt saaliiseensa =)
- pelkään, että
katkerakala kirjoitti:
Aivan, ne silmät ja se katse.. Ja jos jotain pitäisi lisätä, niin se hymy kyllä kruunaa kaiken.. Aion vielä yrittää, vaikka kerran jo meni koko homma päin sanonko mitä. Mutta enää ei saa mennä. Toivottavasti leijonani antaa toisen mahdollisuuden, eikä ole vielä kyllästynyt saaliiseensa =)
suhun se on
kyllästynyt
:(
- meillä
11 vuotta meni, mutta en koskaan tullut sellaiseksi kuin leijona olisi halunnut. Listasi koko ajan ominaisuuksia, jotka kuuluvat vaikkapa oinaalle ja jollaiseksi minun olisi pitänyt tulla. Sanoinkin, että ota siskoni :).
- volvoman_t4
Joo kokemusta on sen verran että puol vuotta meni hyvin mut sen jälkeen rupes potkiin vastaan ja ero tuli viime viikolla :(
- eienääleijonaa
Olin leijonamiehen kanssa naimisissa 4 vuotta. Tietenkin meillä oli myös hyvät hetkemme, eikä kaikkea voi laittaa astrologian piikkiin (kun niitä tekijöitä on muitakin kuin se aurinkomerkki) mutta kaikenkaikkiaanhan kala ja leijona on tosi erilaisia. Itse väsyin leijonan mustavalkoiseen asennemaailmaan, se on ihan ratkaisevan tärkeää kalalle, joka on empaattinen ja ymmärtää elämän omituisuudetkin. Samoin mustasukkaisuus ja omistushalu rasittivat.
- Fisu83
Se on kaikessa hienoudessaan lopulta epäsopiva yhdestelmä.Itse kokeneena ja nähneenä...
Aluksi ihanaa ja jalat alta menoa mutta missään nimessä se ei ole se oikea sulle=/
Etsi varmenpi mies!=) - Kala n /Leijona m
Eli kyllä voi onnistua, jos tahtoa ja sopivaa luonnetta molemmilta löytyy. Tosin töitä tarvii tehdä, mutta eiköhän kaikissa parisuhteissa näin on jossain vaiheessa.
- huh huijaa
Voitte onnistua mutta me emme. Leijonamies yritti hallita ja kontrolloida kaiken aikaa. Muiden ihmisten ajatuksilla ei ollut mitään painoarvoa hänen näköpiiristään. Varon jatkossa leijonamiehiä...ei todellakaan sopinut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku705328Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel342638Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1142250HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201925Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151859- 1111780
Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2701273Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531234Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.511134- 771055