Oli jo kolmas kerta

Oli jo kolmas kerta kun Halpa Hallin kulmassa maasillalta oikealle kääntyvä ajoi punaisia päin ja meinasi teilata pyöräilijän kumoon. Ei voi olla noin vitun vaikeata tajuta liikennevalojen värit. Kaiken näköisille vajaaälyisille kortti on annettukin. Kortti pois tuollaisilta ääliöiltä!
2599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mun mielestä on ihan hyvä jos käännytään risteyksessä oikealle punaisia päin, kunhan ensin varmistetaan että pyöräilijöitä eikä kävelijöitä tule. Aivan tyhmää seistä tyhjän panttina valoissa jos ja kun kukaan ei tule mistään suunnasta.

Äänestä
  • Aika löysä provo.

    Oikeasti ellei hallitse liikennesääntöjä, on tyydyttävä bussikyytiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eye witness kirjoitti:

Oli jo kolmas kerta kun Halpa Hallin kulmassa maasillalta oikealle kääntyvä ajoi punaisia päin ja meinasi teilata pyöräilijän kumoon. Ei voi olla noin vitun vaikeata tajuta liikennevalojen värit. Kaiken näköisille vajaaälyisille kortti on annettukin. Kortti pois tuollaisilta ääliöiltä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu