Ei voi kuin ihmetellä 3-bemarien ankeita sisätiloja. Sisätilat näyttävät yhtä halvoilta kuin olisivat jostain Korean Kiasta, Chevroletista tai Sotkasta. Jos auto maksaa noin paljon niin voisi hiukan panostaa sisätilojen ilmeeseen luokkaa Audi/Mersu.
Halpa-auton sisustus
ankealta näyttää
121405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Älä osta 3-sarjan bemaria, hanki mielummin se Audi tai mersu, niin ei tarvitse kärsiä ankeista sisätiloista. Näin helppoa se on.
Puoltoista vuotta sitten. Nahkapenkit ei napannu ja vaalea kangas (jep, halusin vaalean sisustuksen) oli jo esittelyautossa likaisennuhjuisen ja nyppyisen näköinen. Ei kelvannut, valinta kohdistui toiseen merkkiin.
Miksi sitten vielä puolentoista vuoden jälkeenkin palaat samaan asiaan? Mitä ylipäätään haet BMW -palstalta? Heh...
Sitä vituttaa niin helvetitsti kun ei ole bemaria aikä varaa sitä ostaa saatikka aja sillää.
Luulis vituttavan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KÖYHÄT KYYKKYYN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No siksi kun tänään on ne ihan samat vehkeet myynnissä kuin puoltoista vuotta sittenkin eli kokemus on edelleen relevantti. Ja kyllä tämä ihan vapaassa käytössä oleva palsta on, ei ole mitään lippalakkipakkoa.
ja lopeta se yletön pilin näplääminen.
Edes käynyt BMW sisällä, olet vain kuunnellut ESSO:n baarin juttuja. Otappa ja kokeile niin varsinkin kuulet eron bemarin puolesta missä se sisustus on tehty kunnolla. Noissa muissa se kitisee ja natisee enemmän tai vähemmä jo uutena. Bemussa ei edes vanhana. Että tämmönen tapaus tällä kertaa.
Muutama kuva bmw:n ankeista sisätiloista.
Vielä kun pimeällä ajaa niin en kyllä itse löydä hienompaa tunnelmaa minkään muun auton sisätiloista!
http://www.bmwworld.com/pics/3er/e90/4275_interior.jpg
http://www.automobilemag.com/auto_shows/2006_paris/0609_z 2007_BMW_335i_coupe interior.jpg
http://z.about.com/d/cars/1/7/5/X/bmw_3coupe_interior.jpg
http://islander.co.kr/blog/attach/1/1543076172.jpg
http://www.motorauthority.com/wp-content/uploads/BMW/X5/review_E70/x5_interior.jpg
http://www.carspace.com/arvin1/Albums/Interior Car Pictures/originals/bmw-m6-5245.jpg/photo/v./original.jpg
joku varmaan löytää parempiakin kuvia..
loota ei paljon kitise kun ei ole erillisiä osiakaan. Jos tollainen olisi korealaisessa, niin voi sitä muovisuudesta melttoamista. Vasta 5-sarjassa alkaa olla hintaan jotenkin verrannollinen sisustus.
Hienolta näyttää! Ergonomia on loistava, kaikki napit löytyy oikeista paikoista. Laadukas ohjaamo ei nitise, ja vivut toimivat jämäkästi.
7-sarjassa ei ole tuota ongelmaa
mutta kolmosen sijasta kannattaa ottaa vaikka Avensis jos sisustuksen tyyliä ja laatua vähääkään arvostaa.