pettäminen

Ovatko veskari miehet pettäjä tyyppiä? Kertokaa kokemuksianne. Ainakin minun veskarimieheni ympärillä pyörii jatkuvasti naisia, jotka vaikuttavat olevan hyvin kiinnostuneita hänestä. Inhoan tätä, ja tunnen siksi itseni kovin epävarmaksi jaen tiedä pystynkö luottamaan häneen.
81718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllähän ne vähän tuppaavat olemaan, johtuu vapaudenkaipuusta, eli eivät ole kovin hyviä sitoutumaan.
Oman kokemuksen mukaan vielä pahempia ovat leijonat ;(

Äänestä

niin Vesimies kyllä kertoo sen että ellet tarkkaile häntä tai pidä muuten varaasi, on hänen "tangossaan" kohta joku muukin riippumassa kuin sinä.

Vesimiehet ovat kaikki pettäjätyyppejä. Ei auta keskustelut tai mitkään, vesimiehet nyt vain sattuvat olemaan sellaisia. On tutkittu että suurin osa pettäjistä, sekä naisista että miehistä on Vesimiehiä.

Äänestä
  • Jos väität, että jokin asia on tutkittu, niin ole hyvä ja esitä lähde, mistä asian voi tarkistaa.

    Vai oletko kenties sittenkin vain ns. "pahanilmanlintu" myrkkyään kylvämässä?

    Terveisin, kaurispoika

    Äänestä

  • Sun on turha alkaa väittää kaikkia vesimiehiä pettäjiks mutta sää et selvästikkään ymmärrä vesimiehen maailmaa olleskaan joten pidä vaan pääs kiinni asioista joista et mitään tieda ja jotka ovat täysin käsityskykysi ylläpuolella

    Äänestä

valitettavasti

Äänestä
  • edustat mira72. sitä merkkiä voisi kommenttisi perusteella luonnehtia vastuuntunnottomaksi.

    Äänestä

...ei pitäisi vatvoa päässäsi, ovatko vesimiehet (tai minkä merkkiset miehet tahansa) erityisiä pettäjiä.
Niitä on jokunen prosentti kaikissa merkeissä siinä kuin pettäjänaisiakin.

Enemmän voisit olla huolissasi itsestäsi eli oman epäilijäluonteesi huonosta vaikutuksesta suhteeseen.
Useimmilla "hämähäkinseittiin" tai "kelmuun" pakatuilla ihmisillä (aiheetta epäillyt) on näet terve vaisto, joka neuvoo pyrkimään ulos ahdistuksesta.

Äänestä

Itse olen seurustellut kahden vesimiehen kanssa ja molemmat pettivät.Saattoi sitten tietysti johtua minustakin,kun heti eromme jälkeen alkoivat tehdä lapsia ja menivät naimisiin jne.
Toisaalta Sille Oikealle uskon vesimiehen pysyvän uskollisena.Minä en ainakaan nykyistä miestäni pettäisi ikinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mirella* kirjoitti:

Ovatko veskari miehet pettäjä tyyppiä? Kertokaa kokemuksianne. Ainakin minun veskarimieheni ympärillä pyörii jatkuvasti naisia, jotka vaikuttavat olevan hyvin kiinnostuneita hänestä. Inhoan tätä, ja tunnen siksi itseni kovin epävarmaksi jaen tiedä pystynkö luottamaan häneen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu