Nyt vinkkejä kaikilta ahkerilta valokuvaajilta etsitään! eli kertokaa parhaimmista " valokuvasessioista" mitä olette pikkuisesta kullastanne ottaneet. Meillä tuntuu nyt olevan ideat vähän kadoksissa, niin monta kuvaa on jo otettu tyyliin vauva istuu, makaa, konttaa, kylpee ja syö eli noita samoja eri vaatteissa vaan!
hyviä valokuvia
mitä olette saannut?
4390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
meillä on ihan hirveesti kuvia pojasta kun se nukkuu...sängyssä, lattialla, kaukalossa, vaunuissa, sylissä, missä vaan...se on vaan niin söpö ruttuhuuli kun nukkuu :)
Neuvolassa käynnistä, pukemisesta, vauvauinnista, leikeistä, nauruista, automatkoista, eri ihmisten kanssa sylissä olemisesta tai leikeistä... Kuvakulmia voi valita niin monenlaisia että ei pitäisi kansion olla tylsä. MIELIKUVITUSTA!
niin olen tompelo kuvaaja ja mielikuvitus on mitä on :) mutta annoit kivoja vinkkejä! kun olis vaan pari kättä lisää noihin tilanteisiin :D ( isukkikin on kotona vain öisin... )
Vauvalta/lapselta vaatteet poies ja kuvaamaan:) Kannattaa ottaa välillä vaikka mustavalkoisia kuvia ja sitten kannattaa käyttää hyödyksi esim. aurinkoa. Ja kuvata salamalla tai ilman. Ja jos kamerassa on erilaisia asetuksia niin niillä voi kikkailla myös.