Tässä nyt pari vuotta skopumiehen kanssa vedetty yhtäköyttä. Onko ihan normaalia että skopu kulkee leijonanaisen talutusnuorassa=)
liona +skorp
4
1138
Vastaukset
- saattaa kulkeakin
mut skopuilla on yleensä henkinen ote..
- leijonavaimo
Skorpionimiehen kanssa puolenkymmentä vuotta yhdessä olleena tiedän paremmin kuin hyvin, että näennäinen on se otteeni skorppariini. Mies tulee nätisti perässä niin kauan kuin hänelle itselleen sopii, ei yhtään pidempään. Hän osaa tarvittaessa hivellä leijonanluontoani pitämällä minua kuningattarenaan, mutta auta armias, jos hänet jostain suututtaa! Siitä saan kuulla vuosienkin päästä..
Jostain luin, että leijonan ja skorpionin suhde on joko täydellistä tai täydellinen katastrofi.. yhdyn ajattelijaan. Siinä ne vaihtoehdot mitä meilläkin nähdään. Tasaisen tylsää ei ole... - Sarah74
leijonavaimo kirjoitti:
Skorpionimiehen kanssa puolenkymmentä vuotta yhdessä olleena tiedän paremmin kuin hyvin, että näennäinen on se otteeni skorppariini. Mies tulee nätisti perässä niin kauan kuin hänelle itselleen sopii, ei yhtään pidempään. Hän osaa tarvittaessa hivellä leijonanluontoani pitämällä minua kuningattarenaan, mutta auta armias, jos hänet jostain suututtaa! Siitä saan kuulla vuosienkin päästä..
Jostain luin, että leijonan ja skorpionin suhde on joko täydellistä tai täydellinen katastrofi.. yhdyn ajattelijaan. Siinä ne vaihtoehdot mitä meilläkin nähdään. Tasaisen tylsää ei ole...Hän on omistuksenhaluinen, mustasukkainen ja salaperäinen, jota ei rupea myöntämään, jopa hieman rankaiseva jos vääryttä tuntee kokeneensa, kyllä.. mutta jos joku osaa olla kiitollinen, pitää sylissään kuin kukkasta kämmenellä, kehua, keksiä uusia tapoja ilmaista kuinka paljon hän minusta välittää koko ajan, kertoa haluavansa minua niin kiihkeästi, haluavansa koko loppuelämän kanssani, pelkäävänsä menettää minut toiselle tai muulla tapaa, niin empaattinen, että itkee romanttisille draamoille, on aina tukeni ja turvani, niin kultainen sydän, joka sykkii myös toisille ihmisille, ujon pinnan alla on tuhannesti rohkeampi ihminen, joka ensimmäisen kerran koittaessaan iskeä minua otti käteni omaansa ja sanoi..koskaan en ole viihtynyt näin hyvin naisen seurassa.. Ja minä torjuin kun on niin paljon nuorempi, että ollaan vain ystäviä. Hän kysyi,että onko meidän ikäerolla niin paljon sinulle väliä? Sitten hän soitti muutama päivä myöhemmin ja kysyi, että koska saan tavata sinut? Minä torjuin taas. Hän kysyi, että miksi en halua? Ja ajattele jos rakastun sinuun!! Sanoin, ettet rakastu kun ollaan kavereina kapakassa oltu joku kunnon kerta. Lauoin itsestäni karseita totuuksia pelottaakseni hänet pois ja hän kertoi vain rakastuneensa yhä enemmän. Lopulta mahassa oli painostava tunne, että nyt tai ei koskaan..jotain jään paitsi..jotain aivan mahtavaa. Menin ja tapasin hänet, syötiin ravintolassa, mutta painotin, että ollaan ystäviä. Oli niin helppo hänen kanssaan olla. Sitten junalle saattaessa sanoin, että mene kotiasi nyt. Hän pyysi, että eikö hän saa istua kanssani yhdessä junaa odottaen. Halasi kahdesti niin nätisti.. että sitten viikkoa myöhemmin kun tavattiin jouluaattona niin en enää voinut vain vastustaa. Pelotti niin hirveästi, että yrittääkö tuo vain sänkyyn kaataa ja en lähtenyt siihen meininkiin heti ennenkuin huomasin todella, että tässä on tosi kysymyksessä. Nyt ollan asuttu yhdessä huhtikuusta lähtien ja mitään en ole vailla kun hän vain on vierelläni. Kyllä skorppioonimiehet osaa!
- Skorpionin kuningatar
Juu meilläkin minä leijona (aurinko- sekä nouseva merkkini..) ja mies skorpioni.
Tähän mennessä parin vuoden aikana vain kolme suurta riitaa, ja kaikki liittyneet skorpionin parisuhteessa ottamiin erivapauksiin. Ärsyttävä naistenmies ja totaalisesti osaa kyllä piilottaa tietyt puolet itsestään jos haluaa. Ja niitten piirteitten esiin saamisessa tarvitaan jo selvännäkijän kykyjä!
Mutta perusliitto sinällään on harmoninen ja onnellinen, en kuitenkaan vaihtaisi pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.821630"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1391605Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol151297Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2431100Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito63901Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole78852Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh263778- 93763
Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos
Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.26703Oot mun sielunpuolikas
Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩❤️👩❤️39684