Tässä nyt pari vuotta skopumiehen kanssa vedetty yhtäköyttä. Onko ihan normaalia että skopu kulkee leijonanaisen talutusnuorassa=)
Vastaukset 4
- saattaa kulkeakin
mut skopuilla on yleensä henkinen ote..
- leijonavaimo
Skorpionimiehen kanssa puolenkymmentä vuotta yhdessä olleena tiedän paremmin kuin hyvin, että näennäinen on se otteeni skorppariini. Mies tulee nätisti perässä niin kauan kuin hänelle itselleen sopii, ei yhtään pidempään. Hän osaa tarvittaessa hivellä leijonanluontoani pitämällä minua kuningattarenaan, mutta auta armias, jos hänet jostain suututtaa! Siitä saan kuulla vuosienkin päästä..
Jostain luin, että leijonan ja skorpionin suhde on joko täydellistä tai täydellinen katastrofi.. yhdyn ajattelijaan. Siinä ne vaihtoehdot mitä meilläkin nähdään. Tasaisen tylsää ei ole... - Sarah74
leijonavaimo kirjoitti:
Skorpionimiehen kanssa puolenkymmentä vuotta yhdessä olleena tiedän paremmin kuin hyvin, että näennäinen on se otteeni skorppariini. Mies tulee nätisti perässä niin kauan kuin hänelle itselleen sopii, ei yhtään pidempään. Hän osaa tarvittaessa hivellä leijonanluontoani pitämällä minua kuningattarenaan, mutta auta armias, jos hänet jostain suututtaa! Siitä saan kuulla vuosienkin päästä..
Jostain luin, että leijonan ja skorpionin suhde on joko täydellistä tai täydellinen katastrofi.. yhdyn ajattelijaan. Siinä ne vaihtoehdot mitä meilläkin nähdään. Tasaisen tylsää ei ole...Hän on omistuksenhaluinen, mustasukkainen ja salaperäinen, jota ei rupea myöntämään, jopa hieman rankaiseva jos vääryttä tuntee kokeneensa, kyllä.. mutta jos joku osaa olla kiitollinen, pitää sylissään kuin kukkasta kämmenellä, kehua, keksiä uusia tapoja ilmaista kuinka paljon hän minusta välittää koko ajan, kertoa haluavansa minua niin kiihkeästi, haluavansa koko loppuelämän kanssani, pelkäävänsä menettää minut toiselle tai muulla tapaa, niin empaattinen, että itkee romanttisille draamoille, on aina tukeni ja turvani, niin kultainen sydän, joka sykkii myös toisille ihmisille, ujon pinnan alla on tuhannesti rohkeampi ihminen, joka ensimmäisen kerran koittaessaan iskeä minua otti käteni omaansa ja sanoi..koskaan en ole viihtynyt näin hyvin naisen seurassa.. Ja minä torjuin kun on niin paljon nuorempi, että ollaan vain ystäviä. Hän kysyi,että onko meidän ikäerolla niin paljon sinulle väliä? Sitten hän soitti muutama päivä myöhemmin ja kysyi, että koska saan tavata sinut? Minä torjuin taas. Hän kysyi, että miksi en halua? Ja ajattele jos rakastun sinuun!! Sanoin, ettet rakastu kun ollaan kavereina kapakassa oltu joku kunnon kerta. Lauoin itsestäni karseita totuuksia pelottaakseni hänet pois ja hän kertoi vain rakastuneensa yhä enemmän. Lopulta mahassa oli painostava tunne, että nyt tai ei koskaan..jotain jään paitsi..jotain aivan mahtavaa. Menin ja tapasin hänet, syötiin ravintolassa, mutta painotin, että ollaan ystäviä. Oli niin helppo hänen kanssaan olla. Sitten junalle saattaessa sanoin, että mene kotiasi nyt. Hän pyysi, että eikö hän saa istua kanssani yhdessä junaa odottaen. Halasi kahdesti niin nätisti.. että sitten viikkoa myöhemmin kun tavattiin jouluaattona niin en enää voinut vain vastustaa. Pelotti niin hirveästi, että yrittääkö tuo vain sänkyyn kaataa ja en lähtenyt siihen meininkiin heti ennenkuin huomasin todella, että tässä on tosi kysymyksessä. Nyt ollan asuttu yhdessä huhtikuusta lähtien ja mitään en ole vailla kun hän vain on vierelläni. Kyllä skorppioonimiehet osaa!
- Skorpionin kuningatar
Juu meilläkin minä leijona (aurinko- sekä nouseva merkkini..) ja mies skorpioni.
Tähän mennessä parin vuoden aikana vain kolme suurta riitaa, ja kaikki liittyneet skorpionin parisuhteessa ottamiin erivapauksiin. Ärsyttävä naistenmies ja totaalisesti osaa kyllä piilottaa tietyt puolet itsestään jos haluaa. Ja niitten piirteitten esiin saamisessa tarvitaan jo selvännäkijän kykyjä!
Mutta perusliitto sinällään on harmoninen ja onnellinen, en kuitenkaan vaihtaisi pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS671987Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13850Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52756Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43682- 43651
- 47614
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48531