Ei onnistu

Mitä teen?
Olen aivan sekaisin. Mulle käy aina niin, että ahmin n. kerran viikossa ja muun ajan syön n. 1200-1400 kcal per päivä ja eilen ahmin ja olen aivan maassa. Juuri kun saan itseni kuosiin se ahminta iskee taas. Ja siksi mun mahassa on runsaasti löysää nahkaa. paino on n. 48/173 ja näyätn mielestäni sika läskille. Haluaisin painon takaisin 45, sillä silloin oloni on parempi. Miten saan kilot pois? Ja sen ahminnan? En kestä, pää ratkeaa. En halua lihoa. Olen sairastanut kohta 2vuotta:(
Sekavaa..
6698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

plääh, läski...?!

Äänestä

Miten voit noilla kalorimäärillä painaa noin vähän:( , anteeks, ei kovin paranemismyönteistä mutta mielestäni vedän pienemmillä kaloreilla ja painan 175/54 .. ja ahdistus on mieletön, haluisin takasin tonne 50, ja pian:( mutta ahmin, ahmin,ahmin. tänäänkin,nytkin, huomennakin vaikka yritän:( mun on pakko ryhdistäytyy

Äänestä
  • lukuja kohtaan.Pääasia,että näytätte hyvältä.Minun eräs ystäväni on juuri samanlainen,että "voi ku painaisin vielä 45kg" jne.Se on aivan järjetöntä!En halua menettää ystävääni,enkä sitä,että kukaan muukaan menehtyisi sen vuoksi.Eikö parempi motivaatio olisi olla edes fitness-naisen näköinen kuin vaikkapa luukasan karkeasti sanottuna?(Anteeksi kielenkäyttöni.)Kun urheilee,niin kroppa muotoutuu hyvän näköiseksi ja kilot pysyy kurissa,kunhan syö tarpeeksi/(ei enempää kuin kuluttaa) ja terveellisesti.Ette VOI pärjätä ikuisesti niukkuusuurilla,sillä melkeinpä väistämättä kuvioihin ilmestyy lopulta bulimian oireet.Ei tulisi ahmintoja,jos söisi säännöllisesti,mutta kaikkihan ovat yksilöllisiä.

    Äänestä

ku oot laiha! Koittaisit lihottaa vähän ettet oo kohta osastolla letkuissa!! Ei meinaan noista mitoista voi juurikaan enää tiputtaa, etteikö terveys olisi vaarassa!

Äänestä
  • En vaan halua lihoa. Mun letkuraja on 40,5, että sinne on aika paljon matkaa. Ja kyllä se voi tippua, koska se on ollut 40,8 matalimmillaan.
    Ja sille yhdelle, miten voin syödä niin paljon. joskus viime keväänä söin n. 2000 kcal päivässä ja paino tippui, tosi hitaasti, mutta kuitenkin.

    Äänestä

  • karala kirjoitti:

    En vaan halua lihoa. Mun letkuraja on 40,5, että sinne on aika paljon matkaa. Ja kyllä se voi tippua, koska se on ollut 40,8 matalimmillaan.
    Ja sille yhdelle, miten voin syödä niin paljon. joskus viime keväänä söin n. 2000 kcal päivässä ja paino tippui, tosi hitaasti, mutta kuitenkin.

    oon kyl kateellinen sun aineenvaihdunnalles,, mä lihon jos syön edes 1500 päiväs. ja harrastan aika paljon liikuntaakin:O ehkä mul on joku kilpirauhasen vajaatoiminta...=)

    Tosta fitness jutusta, sitä oon harkinnutkin, tosin en halua niin isoksi missää nimessä vaan laihaksi ja lihaksikkaaksi, mutta siinä tulee taas tää perfektionismi ongelma, kun en usko että yksin pääsen sellaisiin tuloksiin mitä toivon, tuskin osaan syödä oikeita asioita ja oikeita määriä, inhottaa ajatuskin että treenaisin vuosia vailla tuloksia kun tekisin jotain väärin (esim söisin liian vähän) sille tielle lähtisin heti jos saisin personal trainerin, tai kattavan kirjan jossa opastetaan kättä pitäen:D typerää, mutta totta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


karala kirjoitti:

Mitä teen?
Olen aivan sekaisin. Mulle käy aina niin, että ahmin n. kerran viikossa ja muun ajan syön n. 1200-1400 kcal per päivä ja eilen ahmin ja olen aivan maassa. Juuri kun saan itseni kuosiin se ahminta iskee taas. Ja siksi mun mahassa on runsaasti löysää nahkaa. paino on n. 48/173 ja näyätn mielestäni sika läskille. Haluaisin painon takaisin 45, sillä silloin oloni on parempi. Miten saan kilot pois? Ja sen ahminnan? En kestä, pää ratkeaa. En halua lihoa. Olen sairastanut kohta 2vuotta:(
Sekavaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu