Minulla on nyt kaks monnia akvaariossani siellä oli ennen kolme! Tuo kolmas jonka nimi oli Vämppis kuoli yllättäen! Se oli akvaarioni pienin monninen se ei koskaan syönyt tabletteja koska 2 muuta monnia jotka oli sitä isompia söi ne vaikka koitin laittaa ne pikku monnille pihdeillä se ei syönyt se kökötti aina kasvien lehdilla Sitten koin järkytyksen kun tämän viikon perjantaina laitoin valot päälle se oli lasin edessa vaaleanna ja se oli kuollut akvaariostani on kuollut 2 platyä ja monnin poikasia 1 aikuinen monni ja taistelukala naaras. Ne kaikki on haudattuna. Mutta minä pidin erityisesti Vämpistä koska se olisinnikäs ja aina kun isot monnit oli syönyt ja valot pois se uskaltautui piilostaan. Ja se vielä minun kaikilla kaloilla on nimet!!
Vastaukset 1
- Rihma
Hauska kuulla että olet nimennyt kalasi, mutta kalojen kuolemiin on varmasti jokin selitettävä syy, joka pitäisi selvittää.
Vastaappa näihin kysymyksiin niin voitais koittaa auttaa;
-Minkä kokoinen altaasi on?
-Montako ja mitä kutakin lajia on?
-Oliko monnit monnisia vaikos monneja?
(Kenties partamonneja?)
-Paljonko veden lämpötila on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4081767- 1471145
- 671083
- 881081
- 1011014
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku143857- 94741
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50679En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57654