Käy sivistyneissä maissa.
TURSKAT RAHASTAA !
4
925
Vastaukset
- kun kerran norjalainen:=)
norjan eläke/verot ja suomen hinnat siinäpä syy rikkauteeni:=)
- kommentinjättäjä
....niin, että korkean palkkatason maissa on hinnatkin korkeammat. Toista se on Euroopan köyhälistöön kuuluvissa maissa kuten Suomessa. Suomessa palkkojen ostovoimahan on monen tutkimuksen mukaan alle eurooppalaisen keskitason.
Niinpä sitten keskivertovirtaset matkustavat Viipuriin ja Tallinnaan ja sielläkin kiertävät kirpputoreja yms. - Hurri 2
Kyllä ne täällä osaa kunnolla rahastaa näitä työn perässä menijöitä.Mutta niinhän se on että työllä et rikastu ainakaan Suomessa etkä Ruotsissa Nykysin Norjasta en tiedä mutta 20 vuotta sitte sai Norjassa hyvän tilin jos jakso tehdä töitä,pohjois Suomessa ei edes saanut töitä jos vanhemmat ei olleet jossain "virassa".
Ja kutenki ,ennen Noja ku Ruotsi- kyllä kivaa...
kun TIENAA sen verran hyvin, että on vara mennä Norjaan joka kesä. Hyvä vaan että on kaikki kallista, ei tartte katella kaikkia köyhiä turisteja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713378
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541899Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471829Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591744- 771614
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3441558Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811409The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251165- 1581162