Eli siis kyselisin tietoa teiltä keiden eläimelle on tehty jalkaan leikkausta tai se on ollut paketissa monta kuukautta (meidän tapauksessa 2 kk). Saatiin lupa poistaa paketti perjantaina. Tänään aamulla tassu oli aivan punainen ja turvoksissa (siinä on kyllä koko tämän 2 kk ajan ollut tulehdusta mutta niin on myös antibioottikuuri ollut ja on edelleen). Mutta siis onko tuo normaalia että se turpoo noin paketin poiston yhteydessä. Arkea odotellen.
sidoksen poisto
2 kk:n jälkeen
2157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meidän sessen leikattu jalka oli lastassa ja sidoksessa kokonaiset 10 päivää leikkauksen jälkeen. Missä ihmeessä pidetään leikattua jalkaa noin kauan siteessä?!
En tiedä tuosta normaaliudesta mutta itse kiikuttaisin lekuriin maanantaina jos turvotus ei laske.
siihen tehtiin nilkan jäykistysleikkaus ja siinä jouduttiin putsaamaan kaikki nivelsiteet nilkasta pois sekä laittamaan luuhohkaa sekä metallituki ja sen seitsemän ruuvia, joten paraneminen on ollut pitkää ja siksi ollut kaksi kuukautta paketissa tosin se on siinä monet kerrat uusittu välillä.