50+ ja Salasuhde

vai joko pelkästään ajatuksena??
182378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

ajatuksena. Salasuhteilla ei pitkälle pötkitä, korkeintaan itseään petetään.

Äänestä
  • salasuhteita,,,hyh.

    Äänestä

  • totta turiset,enoo koskaan ymmärtäny immeisii jotka pitää "vieraisa" käydä,jos oma ei kelpaa niin erotkoo sit eikä levitä sukupuolitauteja kotiansa

    Äänestä

  • Olen ollut (sivu)suhteissa upeiden naisten kanssa. Suhteet ovat kestäneet muutamasta kuukaudesta vuosiin. Suhde on aina alkanut molempien osapuolien päätöksellä, ilman valheita tai manipulointia. Suhteissa on ollut rakkautta, intohimoa, ystävyyttä, mukavaa yhdessäoloa ja aitoa välittämistä. Suhteissa on riidelty ja sovittu. Olen pysynyt tarjoamaan naisille monenlaista käytännön apua, mikä on helpottanut heidän arkeaan.

    Suhteet ovat päättyneet aikanaan. Olen ollut aikani tarpeellinen naiselle. Sitten en enää. Naiseni ovat olleet itsenäisiä ja hyvin pärjääviä. He eivät ole mitään säälittäviä "naisparkoja".

    Suhteet ovat kasvattaneet minua ja olen niiden myötä oppinut paljon itsestäni, kuten myös naisesta ja ihmissuhteista. En kadu suhteitani, mutta en myöskään suosittele muille.

    Äänestä

7-, ja 8-kymppisiin?

Äänestä
  • että viiskymmpiset olisivat jo...?

    Äänestä

  • mies_vm56 kirjoitti:

    että viiskymmpiset olisivat jo...?

    massapostituspolliisi! ;)

    Äänestä

  • vaan olevinani kirjoitti:

    massapostituspolliisi! ;)

    on se, joka Espanjassa tänään... Postitus on se, joka sekin jo on ulkoistettu ja poliisi on se, jolla pitäisi olla enemmän resursseja.
    Mutta halut ne on hiirelläkin tai sitten ei, massoittain kertyneistä vuosista huolimatta.

    Äänestä

mielessä "pieni vierailu". Olen 50 ja aina kun tilaisuus niin pitää "aidantaakse" kurkotella ja täytyy sanoa,että aika hyvällä menestyksellä.

Äänestä
  • en muuta sano,sulla sit on helkkarin huono itseluottamus,pitääks sun saara joku toristus et sä kelpaat muilekki...hahahaha

    Äänestä

  • Sikamaista kirjoitti:

    en muuta sano,sulla sit on helkkarin huono itseluottamus,pitääks sun saara joku toristus et sä kelpaat muilekki...hahahaha

    välillä vieraissakin käydä,, kokeileppa itte.

    Äänestä

Tunnustan että joo.

Äänestä

että varmaan jokaisella joskus jossain tilanteessa käy mielessä,että käväseisi vähän vieraissa mutta eivät kehtaa tunnustaa, ollaan muka niin teko uskollisia.

Äänestä

kuinka moni myöntää toimineensa??!!
tilastojen mukaan salasuhteen pitäminen on aika yleistä. mietinkin miten ikä vaikuttaa, onko yleisempää kypsemmällä iällä vai nuoremmalla iällä?

Äänestä

En ole tähän saakka toiminut niin.
Ennustaja en ole.
Mielessä voi olla ihan mitä vaan.

Äänestä

kun jättää haaveisiin vain kaikki salasuhteet. Kyllä se on vaikeaa se kaksoiselämä, olen saanut sivusta seurata. Pikkuleikistä saattaakin tulla totista totta ja nämä vauriot kun vaikuttavat suureen määrään omaisia,ei vain rakastuneisiin. En silti halua ketään tuomita. Kai ne asiat vaan joskus menee niin, ettei se oma puoliso riitä tyydyttämään kaikkia tarpeita.. ja seikkailunhalu ajaa kokeilemaan jotain minkä jo aloittaessaan tietää tuovan tullessaan kyyneleitä

Äänestä

"Kun en kunnolla saa eletyksi tätä yhtäkään" tai jotain siihen tapaan lauloi Juice aikonaan. Olen yhden miehen nainen eli jos tykkään yhdestä niin en näekään muita. Kieltämättä kuitenkin pitkän avioliiton aikana joitakin ihastumisia oli, mutta ne eivät johtaneet mihinkään intiimiin. En voisi kuvitellakaan että vasiten hakisin jotakin salarakasta. Varsinkaan tässä iässä. Eipä ole sitä yhtäkään...

Äänestä

Mulla on sellaisia. Nämät ihanat naiseni eivät ole huoria elikä en käytä "siihen" rahojani. Tietysti suhteisiin liittyy rahankäyttöä joissakin muodoissa; pikku purtavat alan tasokkaissa paikoissa ja pikkuiset huomiot mitä naiset mieheltä nyt odottavat. Sänkyhommat ilman muuta kuuluvat asiaan.
Jopa täällä omassa kaupungissani on eräs jota tapailen. Kauenpana Turus ja Hesas on omansa vakituiset jo vuosien takaa.
Olen naimisissa, eikä vaimo ole näistä tietoinen. Eikä hänen tarvitsekaan tietää. Miksi kertoisin. En ole morkkis-tyyppi. Pidän vaimostani ja naisistani. Tämä on elämää! Suosittelen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vieläkö mielessä?? kirjoitti:

vai joko pelkästään ajatuksena??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu