mihin ravintolaan

mihin ravintolaan kantsii mennä syömään eli missä hyvät,edulliset ja isot ruoka-annokset kertookaa missä olet saanut hyvää palveluu .kiitos kaikille vastaajille
3936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin paljon valinnan varaa, että me söimme joka päiva eri paikassa. hinnat edullisia suomen hintoihin verrattuna kaikkialla, mutta "kalliimpaa" aina rantakadun ravintoloissa.
Yksi hyvä on Djanny´s Bistro, siinä basaarialueen reunalla! Basaarialueella myös muita halpoja ja hyviä ruokapaikkoja, kannattaa kierrellä! Ja pääkadun varrella oleva, Manian vieressä oleva "joku" Garden on kanssa hyvä paikka!

Yksi esimerkki hinnoista:
Basaari alueella oli ravintola nimeltä Swan (tai vastaava), söimme mieheni kanssa alkupalat (miehelläni hummeria...), pääruoat ja jälkiruoat, sekä molemmilla oluet ruokajuomana, hinta oli 20 levaa yhteensä, sisältäen tipin! Eli ei mielestän kovin hinnakasta.

Rantakadula söimme 500g vasikanliha pihvit, alkupalat, muutamat oluet ja siiderit, hinta oli 40 levaa.

Niissä pikkukojuissa myytävät kebabit, hodarit ja hampurilaiset ovat kanssa todella runsaita ja halpoja, kannattaa maistaa!

Söimme surutta jäätelöä, majoneeiä ym. ja ei tullut vatsatauta kummallekaan.

palvelu on ystävällistä kaikkialla, ainakin meillä oli.

Äänestä

Itse pidin eniten Sunny Dreamsista ja Las Palmasista. Molemmissa myös seuruelaisemme mukaan esim. kalaruoka mainiota.. Hintataso näissä on mielestäni todella edullinen: jo 10 levalla sai maittavan illallisen. Molemmat myös baareja. Erityisesti tuossa Sunny Dreamsissa oli mieleenpainuva ja loistava palvelu: tarjoilijat ja "sisäänheittäjät" todella ystävällisiä (vaikka niin kai niiden kuuluu ollakin). Nää sijaitsee molemmat siinä kukkaiskadun varrella, lähellä Fenix-hotellia.

Äänestä

Suosittelen Mamacita's ravintolaa. Rantakadulta ku lähtee sisämaahan päin ni McDonald'sin vieressä. Syötiin ihan mielettömän hyvä nachos-ateria 8 levalla eli n. 4€. Ja vielä älyttömän sulonen tarjoilijapoika siellä ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syömäri kirjoitti:

mihin ravintolaan kantsii mennä syömään eli missä hyvät,edulliset ja isot ruoka-annokset kertookaa missä olet saanut hyvää palveluu .kiitos kaikille vastaajille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu