Hei,
voiko samaan akvaarioon laittaa pariskunnat lehtikaloja ja palettikaloja, vesitilaa ja rehevät kasvit on mutta nyppivätkö paletit lehtisten rihmat kuten olen joskus kuullut? Onko kokemuksia?
Lehtiksiä meillä jo on nuori kuteva pariskunta, mutta joku toinen pienempi akvenpari kiinnostaisi myös. Muuta kalastoa ovat muutama monni ja tetrat. Vesiarvot on säädetty lehtikalojen mukaan.
Paletit+lehtikalat
samaan veteen?
4
648
Vastaukset 4
- Rihma
Mikä on altaan koko?
- tomaattimuna-
kuullostaa hyvältä,kunhan allas on suuri
- ebony
samaan tankkiin. Melkein minkä kokoisessa vaan tulee ongelmia. Paletit nyppii evät ja tappelee koko ajan. Kokemusta on. Suosittelen ostamaan lisää lehtikaloja tai ihan muita kun ahvenia.
- affen82
kyl ne voi laittaa samaan akvaan jos vaan tila riittää. ittel on kumpikin pariskunta 300l ja hyvin tulee toimeen. paletit asustelee pohjalla lehtikalat ylempänä. kutu aikaan on pientä nahistelua, mutt toiset oppii päivässä et sinne ei oo asiaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3391165Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.3981095- 102905
- 82817
- 78792
- 82746
- 37676
- 50675
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39670- 103664