Turkkilaiset miehet!

Millaisia ovat tälläisiä vaaleita, kauniita nuoria suomalaisia kohtaan?
123320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

anna olla, please. Nämä jutut on veivattu liian monta kertaa. Selaa n.sata sivua taaksepäin,etköhän löydä aika monta erilaista vastausta.

Äänestä

viime kesänä eräs turkkilainen mies tuli kysymään, että haluaisinko mennä hänen kanssaan naimisiin ja oli koko ajan kiinni. sanoin monta kertaa ettei kiinnosta, mutt jatkoi. kuitenkin eräs englantilainen mies pelasti ja turkkilainen mies jätti rauhaan. miehet ovat siellä komeita, mutta ajattelevat vain yhtä asiaa.

Äänestä
  • ... miehiä. Riippuu pitkälti siitä miten itse käyttäytyy. Jos itse käyttäytyy asiallisesti eikä anna ymmärtää ylimääräistä tuskin joutuu vaikeuksiin. Minulla ei ainakaan ongelmia ollut. Kosittiin minuakin useita kertoja, mutta paljon sain hyviä uusia ystäviäkin jakelematta kenellekään. Tosin miehet on aivan erilaisia kuin suomessa. He ovat suorastaan Superystävällisiä ja minua ainakin kohtelivat aina kuin kukkaa kämmenellä.

    Äänestä

  • Cenciliathn kirjoitti:

    ... miehiä. Riippuu pitkälti siitä miten itse käyttäytyy. Jos itse käyttäytyy asiallisesti eikä anna ymmärtää ylimääräistä tuskin joutuu vaikeuksiin. Minulla ei ainakaan ongelmia ollut. Kosittiin minuakin useita kertoja, mutta paljon sain hyviä uusia ystäviäkin jakelematta kenellekään. Tosin miehet on aivan erilaisia kuin suomessa. He ovat suorastaan Superystävällisiä ja minua ainakin kohtelivat aina kuin kukkaa kämmenellä.

    Vai superystävällisiä täysin paska puhetta.Eikä kaikki ole oma vika mitä tapahtuu.

    Äänestä

  • Uskotaan kirjoitti:

    Vai superystävällisiä täysin paska puhetta.Eikä kaikki ole oma vika mitä tapahtuu.

    ...on tietysti oikeus mielipiteeseensä. Omalla käytöksellä pystyy kyllä vaikuttamaan tosi paljon. Omat kokemukseni on pelkästään olleet positiivisia. Ikävää että sinulla on toisin.

    Äänestä

  • cenciliathn kirjoitti:

    ...on tietysti oikeus mielipiteeseensä. Omalla käytöksellä pystyy kyllä vaikuttamaan tosi paljon. Omat kokemukseni on pelkästään olleet positiivisia. Ikävää että sinulla on toisin.

    on hyviä kokemuksia ja saanut uusia ystäviä, mut kyllä sieltä niitä ääliöitäkin löytyy.

    Äänestä

  • cenciliathn kirjoitti:

    ...on tietysti oikeus mielipiteeseensä. Omalla käytöksellä pystyy kyllä vaikuttamaan tosi paljon. Omat kokemukseni on pelkästään olleet positiivisia. Ikävää että sinulla on toisin.

    itse ja VAIN ITSE vaikutat siihen miten sinua kohdellaa, jos kayttäydyt kuin ilotyttö sinua kohdellaan sen mukaan, jos olet reipas oma itsesi juttelet asiallisesti mutta ymmärrät myös huumoria saat paljon YSTÄVIÄ.. eli he käyttäytyvät aivan samalla lailla kuin kuka tahansa mies missä tahansa, suomessakin, vähän paremmalla huumorilla varustettuna, ei ne kaikki naimisiinmenojutut ole tarkoitettu tytöt hyvät todeksi, se on oikeesti vaan pientä leikinlakua. hölmt ne tosissaan ottaa.

    Äänestä

käyttäytyvät ihan samalla lailla sinua kohtaan,kuin keski-ikäisiä,tummia,ylipainoisiakin...

Äänestä
  • Niin että kaikki kelpaa turkkissa.

    Äänestä

TODELLA tunkeilevia, liiankin. kahottaisin "vähän" varomaan.
ne ennemminki vähä pelotti ku ne oli nii lähelle tulevia.

väkisin tyyliin pussataan. ykski äijjä otti leuasta kiinni ja väkisin pussas vaikka kuin riuhdoin.

varotan vaan, ovat nimittäin melko herkkähermoisia ja luonteisia.

Äänestä
  • ja usein vielä varatut miehet? Yrittää juottaa känniin , puhua kauniita ja kaveri niille ei voi olla jos ei anna. Eikö se ole hyvä kun turkkilaiset miehet kysyy suoraan ja jos sanot ei, niin se on sitten siinä!? Silti juttu jatkuu ja kuitenkin ovat kavereita myös siitä eteenpäin... Suomalainen mies vaan täällä Suomessa häipyy... Eli jos ei "torttua" niin ei sitten mitään! Miettikää hyvät ihmiset!!!!

    Äänestä

Kai Turkissa,niinkuin muissakin maissa löytyy ällöttäviä tapauksia.MUTTA MYÖS NIITÄ IHANIA TYYPPEJÄ JOITA YSTÄVIKSI KUTSUTAAN!!!!Sekä muutenkin mukavia tyyppejä!!Kyllä siellä saa säpinää aikaseksi jos haluaa niinkuin Suomenkin baareissa!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


*. *<3 kirjoitti:

Millaisia ovat tälläisiä vaaleita, kauniita nuoria suomalaisia kohtaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu