onko kokemusta

Kuinka helposti (tai vaikeesti) tulee raskaaksi yhdellä munasarjalla? Sairauden takia toinen meni poistoon ja tässä sitä nyt ollaan ja pohditaan. :)) Kiitos jos joku osaa vastata tai jopa jos jollain on ihan omakohtaisia kokemuksia asiasta.
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vasen munasarja kokonaan,kun tuli halkasijaltaan 9cm kysta,ja vas.munasarja meni pilalle,jos olisi vielä kasvanut,olisi painanut toisenkin pilalle,kaks lasta sen jälkeen saanut alkunsa.toinen pian ehkäisyn lopettamisen jälk.-03,ja toisen kanssa jota nyt odotan,oltiin kolme kertaa ilman ehkäisyä,ja raskaustesti oli positiivinen,kahden-kolmen viikon päästä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksisarjainen--------------- kirjoitti:

Kuinka helposti (tai vaikeesti) tulee raskaaksi yhdellä munasarjalla? Sairauden takia toinen meni poistoon ja tässä sitä nyt ollaan ja pohditaan. :)) Kiitos jos joku osaa vastata tai jopa jos jollain on ihan omakohtaisia kokemuksia asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu