Milloin kutsut valintakokeisiin pitäisi tulla? Ja tuleeko myös ilmoitus jos ei pääse? Ja miten olette valmistautuneet mahdollisiin valintakokeisiin?
Oulun AMK, viestintä
kutsut & koe
2323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse hain myös tuonne viestinnän puolelle. Uskoisin että valintakoekutsut lähetetään vasta sen jälkeen kun kyseinen oppilaitos on saanut yo-tulokset YTL:stä (viestinnän puolelle on niin paljon hakijoita, että he tekevät etukäteiskarsintaa yo-tulosten perusteella). Hylätyille ei lähetetä ilmoitusta. Niin ja valintakokeisiin en ole valmistautunut millään tavalla. Miten nyt johonkin kuvalliseen viestintään voisikaan valmistautua? Piirtelemällä?:D
muttei kukaan koskaan kutsua saanut.kaikki olimme jo viestinnän opiskelijoita ammattikoulusta ja vielä hyvällä todistuksella jokainen.kukaan ei kutsua ole koskaan saanut.
ilmiesesti vaan yo-ille tarkoitettu linja siis.
(vaikka osa oli yoitakin meistä)
ihme paikka.
mutta toi ala ei edes kannata.onneksi löysin oman juttuno joka ei ole mitään tollasta.