Escort 1.6i kaasuläpän asentoanturi(alk.per.nimi huollossa)

Megapixel

Siaitsee ruiskun kyljessä, edestä katsottuna vasemmalla puolella läppäakselin päässä muovinen mutikka jossa kolmenapainenliitin, kun ottaa pois auto toimii mutta tyhjäkäynti n.1500-2000rpm.
Tietääkö kukaan millä nimellä tätä osaa voisi etsiä esim. purkaamoilta, tuntuu että tällä osalla on monta nimeä niinkuin hyvällä lapsella kuunaan.
Maksaa alkuperäisenä 111€ eikä viitsisi vanhaan koslaan sitä ostaa kun olisin antamasssa vaihdossa pois, vaan ei vikaisena tohdi.
Olisin ostamassa Focus Trend 1.8 vm.2000 aj noin 120000 km. Tuttu kertoi että älä osta koska hitosti vikoja, mitä mieltä olette (asiallisesti, omistajat ja muutkin)

1

838

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jackpot-hunter

      Kyllä sitä yleisesti kutsutaan juuri tuoksi, kaasuläpän asentoanturiksi tai kaasuläpän asennon-tunnistimeksi..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      194
      18003
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3835
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      35
      2013
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1540
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      68
      1522
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      166
      1446
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1344
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1314
    9. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      123
      1259
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1111
    Aihe