Paljonko voi lihoa

-tiijah-

kuukaudessa? Mä oon lihonnu reilussa kuukaudessa n. 15 kiloa vaikka liikunkin tosi paljon...

5

4280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • freia

      15kg kuukaudessa kuulostaa kyllä todella paljolta (varsinkin jos liikut paljon).
      itse olen lihonnut 20kg kolmessa vuodessa.. tosin olen pystynyt jotenkuten kontrolloimaan painon nousua kovalla liikunnalla ja paastolla, vaikka ahminta on kovaa. 6kg on minulla varmaan kuukaudessa ollut suurin nousu.. joskin pystyn kyseisen painon pudottamaan parissa viikossa ilman ongelmia.

      • mörkö9

        miten pystyt tiputtamaan 6kg parissa viikossa? oon tosi masentunu, haluisin viis kiloa pois ja nopeesti, oon niin kyllästyny tän viiden ylimääräsen kilon kanssa tappeluun, oon tosin jo alipainonen,mut silti...miten:(


      • tyttö414

        olen lihonut melkein 10 kiloa alle neljässä kuukaudessa, olen normaalipainon ylärajassa. Miten sait nuo kilot pois noin nopeasti? En menisi alipainoon vaikka kertoisitkin, tahdon vaan tietää että pääsisin normaalipainon keskivaiheelle mieluummin!


      • freia
        tyttö414 kirjoitti:

        olen lihonut melkein 10 kiloa alle neljässä kuukaudessa, olen normaalipainon ylärajassa. Miten sait nuo kilot pois noin nopeasti? En menisi alipainoon vaikka kertoisitkin, tahdon vaan tietää että pääsisin normaalipainon keskivaiheelle mieluummin!

        ei se helppoa ole ja vaatii kovaa työtä. itselläni on nopea aineenvaihdunta joten liikkuessani aamuin illoin (mieluiten pitkiä aerobisia lenkkejä matalalla sykkeellä) niin kyllä rasva palaa. lisäksi kevyttä ruokaa ja vältän hiilihydraatteja niin kyllä se onnistuu. yleensä aloitan kuitenkin laihdutuksen yhden päivän mehupaastolla niin vatsa alkaa taas tottua kevyeen ruokaan.
        tämä minun jojoiluni ei siis todellakaan ole terveellistä ja en suosittele. painoa kannattaa pudottaa hitaasti ja varmasti jolloin tulokset ovat pysyvämpiä. olisi vain hyvä jos omakin sairas mieleni tämän ymmärtäisi.


    • bedmies

      Itselläni nopein lihominen tapahtui yhden kriisin yhteydessä (BED laukesi jälleen) ja määrä oli noin 20kg/1,5kk. Tuon vuoden aikana paino nousi 60kg ja yhteensä BED on tuonut noin 100 kg ekstraa. Monta onnistunuttakin laihdutusta takana, mutta ahmiminen tulee kahta kauheampana takaisin, samoin silloin kun pääkoppa pettää (vaihteeksi).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      99
      6866
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      411
      6610
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4901
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      94
      3824
    5. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3761
    6. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      66
      3642
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3472
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3180
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      6
      2009
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      16
      1599
    Aihe