soome kodakondsus

tahtija

tere!
kas keegi on taotlenud soome kodakondsust?
kuidas läks?
kaua aega vöttis?
palju maksma läks?
tänud!

27

6647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siin

      ei ole taotlenud ega pole ka kunagi plaanis nii et ei oska küsimustele vastata :)

      • ei keegi

        ei keegi eestlastest enam ei taotle Soome kodakondsust. Ilma saab ka suurepäraselt hakkama.


      • ütle ühtegi
        ei keegi kirjoitti:

        ei keegi eestlastest enam ei taotle Soome kodakondsust. Ilma saab ka suurepäraselt hakkama.

        Mina tunnen kuule nii mõndagi eestlast kes on oma hinge siia müünud.Enamus nendest on naised kes on kunagi sommiga abiellunud ja isegi kodus lastele eesti keelt ei õpeta.Nendele Soome kodakondsus on tähtsam kui miski muu siin ilmas.


      • tänatud!
        ei keegi kirjoitti:

        ei keegi eestlastest enam ei taotle Soome kodakondsust. Ilma saab ka suurepäraselt hakkama.

        Viige ka kõik siiamaani Soome roomanud ruttu ära!!


      • teema alsutaja
        ütle ühtegi kirjoitti:

        Mina tunnen kuule nii mõndagi eestlast kes on oma hinge siia müünud.Enamus nendest on naised kes on kunagi sommiga abiellunud ja isegi kodus lastele eesti keelt ei õpeta.Nendele Soome kodakondsus on tähtsam kui miski muu siin ilmas.

        ise räägin kyll eesti keelt lastega. ja käime tihti eestis. lapsed oskavad ja saavad aru. mul poleks sda öigustki jätta öpetamata!


      • ei öelnudki
        teema alsutaja kirjoitti:

        ise räägin kyll eesti keelt lastega. ja käime tihti eestis. lapsed oskavad ja saavad aru. mul poleks sda öigustki jätta öpetamata!

        et sinul oleks neid probleeme. Mina tunnen kahte peret.Seal mees on soomlane ja nendel ükski laps ei oska eesti keelt kusjuures naine räägib lastega veel vigast soome keelt sest õieti seda ei oska.Ehk osaliselt sellepärast alustas esimene laps kooli aasta hiljem kui peab.
        Momendil enam ei tea kuidas olukord on sest läbi ei käi enam ammu.


    • EESTI PASS

      Ühe minu tuttava tütar sai Soome passi aasta tagasi ja Eesti pass jäi alles.

    • kodakondsus!

      Kaks-kodakondsus on nüüd võimalik,saad olla mõlema riigi kodakondsuslane!

      • seadus

        Eesti kodakondsus:
        1. Omandatakse sünniga;
        2. Saadakse naturalisatsiooni korras;
        3.Taastatakse isikule, kes on kaotanud Eesti kodakondsuse alaealisena;
        4.Kaotatakse Eesti kodakondsusest vabastamise, selle äravõtmise või mõne muu riigi kodakondsuse vastuvõtmisega

        Eesti kodakondsuse seadus küll keelab Eesti kodakondsuse kõrval teis(t)e kodakondsus(t)e omamist; aga see on siiski lubatud sünnijärgsetele Eesti kodanikele, kuna Eesti põhiseadus keelab sünnijärgselt omandatud kodakondsuse äravõtmise:
        põhiseadus §8: Kelleltki ei tohi võtta sünniga omandatud Eesti kodakondsust.
        Nii, et tuleb välja seaduse läbimõtlematus ja paradoksaalsus.


      • täielikus segaduses!
        seadus kirjoitti:

        Eesti kodakondsus:
        1. Omandatakse sünniga;
        2. Saadakse naturalisatsiooni korras;
        3.Taastatakse isikule, kes on kaotanud Eesti kodakondsuse alaealisena;
        4.Kaotatakse Eesti kodakondsusest vabastamise, selle äravõtmise või mõne muu riigi kodakondsuse vastuvõtmisega

        Eesti kodakondsuse seadus küll keelab Eesti kodakondsuse kõrval teis(t)e kodakondsus(t)e omamist; aga see on siiski lubatud sünnijärgsetele Eesti kodanikele, kuna Eesti põhiseadus keelab sünnijärgselt omandatud kodakondsuse äravõtmise:
        põhiseadus §8: Kelleltki ei tohi võtta sünniga omandatud Eesti kodakondsust.
        Nii, et tuleb välja seaduse läbimõtlematus ja paradoksaalsus.

        Keda või mida sa saabas kadestad? Kas oled nii eestimeelne wä?
        Jutt on praegu sellest,et kui sa oled eesti kodanik ,ja tahad võtta endale soome kodakondsuse,ehk soome passi....siis praegu ei ole kohustuslik ära öelda eesti kodakondsusest,et saada soome kodakondsust...on võimalik säilitada eesti kodakondsus ja samal ajal olla ka soome kodanik...saad olla kahe riigi kodanik!
        Kas jõudis kohale?...Jutt ei ole nüüd sinusugustest-kes elavad siin siasulus,mitmekesi ühes korteris....pikka "rubla" taga ajamas!


      • õieti aru kellele
        täielikus segaduses! kirjoitti:

        Keda või mida sa saabas kadestad? Kas oled nii eestimeelne wä?
        Jutt on praegu sellest,et kui sa oled eesti kodanik ,ja tahad võtta endale soome kodakondsuse,ehk soome passi....siis praegu ei ole kohustuslik ära öelda eesti kodakondsusest,et saada soome kodakondsust...on võimalik säilitada eesti kodakondsus ja samal ajal olla ka soome kodanik...saad olla kahe riigi kodanik!
        Kas jõudis kohale?...Jutt ei ole nüüd sinusugustest-kes elavad siin siasulus,mitmekesi ühes korteris....pikka "rubla" taga ajamas!

        sa oma super targa sõnumi jätsid, aga noh, proovi ikka olla ja kui aru ei saa mis räägitakse, küsi.


      • Anonyymi
        täielikus segaduses! kirjoitti:

        Keda või mida sa saabas kadestad? Kas oled nii eestimeelne wä?
        Jutt on praegu sellest,et kui sa oled eesti kodanik ,ja tahad võtta endale soome kodakondsuse,ehk soome passi....siis praegu ei ole kohustuslik ära öelda eesti kodakondsusest,et saada soome kodakondsust...on võimalik säilitada eesti kodakondsus ja samal ajal olla ka soome kodanik...saad olla kahe riigi kodanik!
        Kas jõudis kohale?...Jutt ei ole nüüd sinusugustest-kes elavad siin siasulus,mitmekesi ühes korteris....pikka "rubla" taga ajamas!

        Õige jutt !!


    • Nimetön

      soome kodakondsust on võimalik taotleda kui oled 6 aastat aliselt soomes elanud. Siia ei lähe arvesse see et lihtsalt töötad siin, tuleb elada alaliselt. Siis on võimalik taotleda soome kodakondsust. Tuleb täitta pikk ankeet ja maksta 600 eurot riigi lõivu ja juhul kui kodakondsust ei anta mingil põhjusel siis raha ei tagastata. Kodakondsus taotluse läbivaatamine kestab 3-6 kuud sõltub palju sellest kui palju ulkomaalaisnvirastolla on töid käsil. Kui mingeid probleeme ei ole siis see ka tavaliselt antakse. Minu arust aga ei ole selle soome kodakondsusega siin midagi teha. Iseasi kui plaanid kandideerida eduskuntaan siis on see küll vajalik.

      Teine asi on eesti kodakondsusega, see säilib nii kaua kui eesti pass on jõus ja kui lähed seda vahetama siis peab soome kodakondsusest loobuma, vähemalt nii mulle öeldi eesti konsulaadist kui käisin passi vahetamas. Olen üle kuue aasta elanud soomes aga ei näe küll mingit põhjust miks peaksin võtma soome kodakondsuse isegi siis kui eesti kodakondsus säiliks aga igaüks otsustab ise.

      • viimasele

        põhjaliku jutu eest!


      • teema alsutaja

        kas see vastab töele et ei saa pensioni kui pole kodakondsust soomes?

        ja eelnevatele haukujatele pole midagi öelda kui vesi peale! ise isiklikult oleksin vöinud elada ka austraalias kui mu kaasa oleks seal vastu köndinud. et sedasi. kritiseerijaid leidub!


      • saama
        teema alsutaja kirjoitti:

        kas see vastab töele et ei saa pensioni kui pole kodakondsust soomes?

        ja eelnevatele haukujatele pole midagi öelda kui vesi peale! ise isiklikult oleksin vöinud elada ka austraalias kui mu kaasa oleks seal vastu köndinud. et sedasi. kritiseerijaid leidub!

        Olen töödanud siin juba 18 aastat ja pensionit hakkan saama kui siin pensioni eani töötaksin. Nüud on aga olukord selline et kodumaal ostuvõime oleks sama kui siin ja koduigatsus viib tagasi.Arvan et kui siit ära lähen siis nede aastate eest mis siin tegin tööd ma pensionit saama ei hakka.


      • peakski
        saama kirjoitti:

        Olen töödanud siin juba 18 aastat ja pensionit hakkan saama kui siin pensioni eani töötaksin. Nüud on aga olukord selline et kodumaal ostuvõime oleks sama kui siin ja koduigatsus viib tagasi.Arvan et kui siit ära lähen siis nede aastate eest mis siin tegin tööd ma pensionit saama ei hakka.

        saama..aga kindlalt ei tea! peaks ikka uurima !! KANAD


      • keel longab
        saama kirjoitti:

        Olen töödanud siin juba 18 aastat ja pensionit hakkan saama kui siin pensioni eani töötaksin. Nüud on aga olukord selline et kodumaal ostuvõime oleks sama kui siin ja koduigatsus viib tagasi.Arvan et kui siit ära lähen siis nede aastate eest mis siin tegin tööd ma pensionit saama ei hakka.

        töödanud?? äkki ikka töötanud?


      • palvan
        keel longab kirjoitti:

        töödanud?? äkki ikka töötanud?

        No mis se sinu peput torgib kui keegi mõne tähe valesti kirjutab.Kui häirib siis tõmba uttu.


      • on igatahes
        palvan kirjoitti:

        No mis se sinu peput torgib kui keegi mõne tähe valesti kirjutab.Kui häirib siis tõmba uttu.

        ..ÖELAD


      • mh
        saama kirjoitti:

        Olen töödanud siin juba 18 aastat ja pensionit hakkan saama kui siin pensioni eani töötaksin. Nüud on aga olukord selline et kodumaal ostuvõime oleks sama kui siin ja koduigatsus viib tagasi.Arvan et kui siit ära lähen siis nede aastate eest mis siin tegin tööd ma pensionit saama ei hakka.

        hakkad küll, need aastad kantakse üle


    • miks?

      Kas saab siis rahvapensioni soomes, kui pole soome kodakondsust?

      • siin kirjas

      • eestlanna Soomes

        Soome rahvapensioni saad ilma kodakondsust omamata, kui elad samal ajal Soomes. Kui tahad siit ära minna, näiteks Eesti, kaotad automaatselt õiguse rahvapensionile. Olles Soome kodanik, võid elada, kus tahad ja pension säilib. Eelkirjutaja, kes põhjalikult selgitas kodakondsuse saamise eeldusi, on unustanud mainida, et peab olema sooritatud kesktaseme keeleeksam. Lisaks on 1.septembrist uus kodakondsuse taotlemise seadus, kus määratakse kohustuslikuks Soomes elamise ajaks 5 aastat. Taotluse läbivaatamise aeg võib olla ka pikem, isegi aasta.


    • eestlane Soomes

      EU kodanikel köigil on ju tänapäeval oma maa passid ja kodakondsused,va.ehk nt.UK kus on möttekas vötta maa kodakondsus,Soomes elades pole mötet.Ise olen teinud spetsialisti karjääri siin yle 20 pole veel kordagi vaja läinud!

      • Anonyymi

        Spetsialist😂


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maksetaanko Vornaselle palkkaa 2 viikon sairaslomasta

      Eli torstain kännistä 2 viikon palkallinen sairasloma? Saako muut duunarit myös rännätä 2 viikkoa työnantajan laskuun?
      Perussuomalaiset
      250
      2266
    2. Miksi tunnet vetoa..

      Miksi tunnet vetoa juuri häntä kohtaan? Mikä sen saa aikaan?
      Ikävä
      84
      1881
    3. Mitä te palstan ihanat naiset

      Ajattelette hyvin viisaista miehistä, jotka ovat koko ajan jotenkin oudosti väärässä? Vaikka älykkyysosamääräsi olisi 21
      Sinkut
      75
      1555
    4. Tapaus Vornanen

      Se oli torstai-ilta ja kansanedustaja Vornanen oli juhlimassa seurueensa kanssa pitkän edustusviikon jälkeen. Baarissa o
      Maailman menoa
      132
      1322
    5. Nainen, kohtelin sua kuin paskaa

      Ja silti odotin että annat kaiken anteeksi. Yllätyin kun niin ei käynytkään. Olethan kaikin puolin alle mun tason ja sun
      Ikävä
      64
      1190
    6. Nainen, seuraan sun uutta elämää

      Hieman naurattaa tuo sun uusi rooli 🤭. Kun et sovi siihen mitenkään. Mutta pakkohan sulla jokin paikka olla missä hämme
      Ikävä
      53
      1145
    7. Olet kaikki mitä ikinä tahdonkaan

      Voi sinä ihana Jarno olet just se ihminen keneen menin täysin ihastumaan. Kuin salama kirkkaalta taivaalta meidän koht
      Suhteet
      19
      1066
    8. Voi hitto Rinsessa säikähdin

      Että olitkin silloin joku huijari. Huh, sano ettet ole.
      Ikävä
      11
      1064
    9. Ilona Siekkinen

      Onko Ilona Siekkinen todellinen henkilö vai tekoälyllä luotu henkilö? Koostettu monesta eri kuvasta ja liitetty yhteen m
      Yhteiskunta
      1
      990
    10. AVARN Security ja julkisen toimeksiannon laiton henkilörekisteri

      Kyseessä ei ole VR:än ylläpitämä, vaan Avarnin laiton henkilörekisteri. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000482739.htm
      Turvallisuuspalvelut
      13
      901
    Aihe