Museopäivänä pe 18.5. sisäänpääsy 0eur

Oiva tilaisuus tutustua eri museoiden tarjontaan samana päivänä ja vieläpä ilmaiseksi. Paitsi Turussa.

http://www.museoliitto.fi/kvmuseopaiva07
4354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

meillä on aina museo avoinna = Turun keskusta = vanha ja venäläinen

Äänestä
  • vanhaa

    Äänestä

Turun päivänä pääsi muinoin museoihin ilmaiseksi ja busseilla (ratikoilla) sai ajaa myös maksutta. Koska käytäntö on lopetettu? Tämän käytännön saisi palauttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kulttuuripää kirjoitti:

Oiva tilaisuus tutustua eri museoiden tarjontaan samana päivänä ja vieläpä ilmaiseksi. Paitsi Turussa.

http://www.museoliitto.fi/kvmuseopaiva07

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu