Valaistus välitilan lasin taakse

Heippa! Näin jossakin lehdessä? hienon toteutuksen, jossa valaistus oli laitettu välitilan lasin taakse. Löytyykö tästä kokemuksia? Entä arvioita siitä paljonko syvyyttä toteutus vaatii?
103030
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Meille tulee myös välitilaan lasi. Valaistukseksi on suunniteltu halogeenejä, mutta idea valaistusta lasista on todella hyvä. Toteutan sen, jos joku osaisi kertoa, miten se tehdään.

Äänestä
  • Minulla on tuote jolla tuollaisia on tehty...laita s-postia osoitteeseen [email protected], niin kerron lisää

    Äänestä

markkinoilla on wallsystem sinäkisko jonka väliin lasi laitetaan ja sen taakse jää tyhjää tilaa johon mahtuu ohut led-rima.
Rimaa voi jatkaa peräjälkeen vaikka kuin pitkään.
Ledit n. sentin välein.

Äänestä
  • Kuulostaa juuri sellaiselta mitä olemme etsineet. Mistäköhän näitä voisi kysellä tai löytyykö netistä kuvia?

    Äänestä

  • Sandris kirjoitti:

    Kuulostaa juuri sellaiselta mitä olemme etsineet. Mistäköhän näitä voisi kysellä tai löytyykö netistä kuvia?

    savo oy;n sivuilta. myynti keittiöliikkeissä jotka kyseistä firmaa edustaa.

    Äänestä

  • kiskoista kirjoitti:

    savo oy;n sivuilta. myynti keittiöliikkeissä jotka kyseistä firmaa edustaa.

    Kävin katsomassa www.savo.fi, muttei ainakaan nettisivuilla ole sitä kiskoa? Muuten hyvä linkki, kiitos.

    Äänestä

  • Riittääkö työvaloksi, vai tarvitaanko lisäksi loisteputket? Ovatko ne lähinnä lasia koristavat valot?

    Äänestä

  • työvalona? kirjoitti:

    Riittääkö työvaloksi, vai tarvitaanko lisäksi loisteputket? Ovatko ne lähinnä lasia koristavat valot?

    tai yö-valo... :)
    ei riitä TYÖ valoksi... kokemusta on.
    mutta kivan efektin antaa.

    Äänestä

Mitenkä sinne vaihdetaan lamput kun ne menee rikki?!?

Äänestä

Itse toteutin valaistuksen lasin taakse led-kiskolla ainut ongelma, oli että ensin sorruin käyttämään led-kiskoa , jossa oli liian pieni valoteho. Sitten löysin toisen led-kiskon valmistajan, lisäksi kisko sopi paremmin käyttö tarkoitukseen... Eli asensin led kiskot alas ja ylös välitilaa.. Siihen sitten lasi eteen.. tuli kyllä hyvän näköinen vaikka itse sanonkin. Valotehoa hyvästi, välillä jopa liikaa, mutta onneksi on himmennin... Löysin pari valmistajaa ja valitsin niistä www.jk-group.fi laittakaa sinne sähköpostia, niin löytyy varmaan teillekin ratkaisu ongelmaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sandris kirjoitti:

Heippa! Näin jossakin lehdessä? hienon toteutuksen, jossa valaistus oli laitettu välitilan lasin taakse. Löytyykö tästä kokemuksia? Entä arvioita siitä paljonko syvyyttä toteutus vaatii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu